Sosyal Medya

Sosyal Medya

Facebook Yeni intihar Girişimi Önleme Araçları Duyurdu

Facebook Yeni intihar Girişimi Önleme Araçları Duyurdu. Facebook daha güvenli bir toplum oluşturmak hedefiyle intihara önleme araçları sunuyor

Facebook Yeni intihar Girişimi Önleme Araçlarıyla Daha Güvenli Bir Toplum Oluşturmaya yardımcı olmak istiyor.

Facebook Yeni intihar Girişimi Önleme Araçları, Hayata dair önemli dokunuş!

Facebook, intiharı önleme araçlarında yenilikler yaptığını duyurdu. İnsanlara güvenli bir platform sunmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Facebook, bu kapsamda global, ruh sağlığı alanında uzman kuruluşlarla işbirliği yapıyor.

Facebook’un yaptığı yenilikler ile intihar önleme araçları artık Facebook Live’a entegre edilecek. Canlı bir video izleyen insanlara videoyu yayınlayan kişiye direkt olarak ulaşma ve/veya videoyu şikayet etme seçenekleri sunulacak. Facebook, aynı zamanda video şikayet eden insanlara arkadaşlarına nasıl yardım edebilecekleri konusunda yol gösterici kaynaklar da sunacak.

Facebook Yeni intihar Girişimi Önleme Araçları Duyurdu!

Diğer yandan, canlı video yayını yapan kişinin ekranında da çeşitli kaynaklar belirecek. Yayın yapan kişi, bir arkadaşıyla iletişime geçmeyi, yardım hattına ulaşmayı veya ipuçlarını incelemeyi seçebilecek.

Facebook, intiharı önleme araçlarına ek olarak platformdaki insanların, ailelerinin ve arkadaşlarının desteği ile daha fazla insana destek vermeyi hedefliyor.

newsroom