Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Fortinet, Petrol Ofisi ile gerçekleştirdiği projede birçok avantaj sunuyor

Fortinet, Petrol Ofisi ile gerçekleştirdiği projede birçok avantaj sunuyor

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet, Türkiye akaryakıt ile madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi’nin istasyonlarını dijital dönüşüm yolculuğunda Güvenli SD-WAN ile koruyor.

Petrol Ofisi’nin güvenlikten ve performanstan ödün vermeden yüzde 100 iş devamlılığı sağlamayı hedeflediği sanallaştırma projesinde; sistemin tamamında çalışan kurumsal hizmetlerin devamlılığı, güvenilirliğini arttırıldı, karasal ve LTE hatları değiştirildi.  Fortinet’in kendini kanıtlamış siber güvenlik yeteneklerinin de eklenmesi ile operasyonel yönetim için harcanan kaynak daha da verimli kullanılmaya başlandı.

Petrol Ofisi, kapsamlı bir deneme sürecinden sonra entegre Güvenli SD-WAN ve FortiGate yeni nesil güvenlik duvarının gelişmiş tehdit korumasını sunan Fortinet’in SD-Branch çözümünü kullanmaya başladı. Bu çözüm sayesinde her noktada ihtiyaç duyulan cihaz sayısı azaltılarak, hizmete alma süreci de önemli derecede kolaylaştırıldı. Fortinet çözümleri hizmete alınmasıyla birlikte, raporlanan problem sayılarında ve destek talep sayılarında azalma sağlandı.

Petrol Ofisi CIO’su Handan Karakuş;

“Fortinet’in Güvenli SD-WAN yapısına geçtikten sonra, kullandığımız kritik uygulamalarımızı sistemin otomatik olarak belirlediği en verimli ve stabil bağlantılarda veri kaybı riskini minimize edebiliyoruz. Aynı zamanda, tüm ağımızda verilerimizi en uç noktadan merkezimize güvenli ve yedekli bir şekilde taşıyabiliyoruz” dedi.

Fortinet Bölge Direktörü Arzu Akkaya da;

“Petrol Ofisi ile çok önemli bir projeye imza attık ve dijital dönüşüm yolculuklarında birlikte ilerlemekten memnuniyet duyuyoruz. Birbirleriyle tamamen entegre ürün ve hizmet ekosistemimiz sayesinde artık Petrol Ofisi’nin BT ekibi, tüm güvenlik ve ağ yapılarını tek bir ekrandan takip edebiliyor. Bu doğrultuda ürün ve hizmetimizle Petrol Ofisi ile iş birliği yapıyor olmaktan dolayı gururluyuz.” açıklamasında bulundu.


Fortinet Hakkında
Fortinet dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün büyüyen saldırı zemininde müşterilerine eksiksiz görünürlük ve kontrol sağlar; günümüzde artan ve gelecekte de artacak olan performans ihtiyaçlarını karşılamak için onları güçlendirir. Ağlardaki uygulamaların; çoklu bulut sistemlerinin ve sınır ortamlarının karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı tek çözüm olan Fortinet’in Security Fabric platformu, tüm dijital altyapıda veriyi korur. Fortinet global çapta; sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 480 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir. Hem bir teknoloji şirketi hem de öğrenen bir şirket olan Fortinet Network Security Expert (NSE) Eğitim Enstitüsü, sektördeki en büyük ve kapsamlı siber güvenlik eğitim programlarından birini sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com/Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.