Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Fortinet’in Bulutta Yerleşik Koruma Hizmeti, Riski Proaktif Yönetimi Sağlıyor!

FortiCNP, bulut güvenliğini kolaylaştırırken, risk yönetimini hızlandırıyor ve sıfır izin bakış açısıyla zararlı yazılım algılama yetenekleri sayesinde neredeyse gerçek zamanlı tehdit koruması sağlıyor. FortiCNP artık AWS'de kullanılabiliyor.

Fortinet, Bulutta Yerleşik Koruma hizmetiyle ekiplerin bulut riskini proaktif olarak yönetebilmelerini sağlıyor

FortiCNP, bulut güvenliğini kolaylaştırırken, risk yönetimini hızlandırıyor ve sıfır izin bakış açısıyla zararlı yazılım algılama yetenekleri sayesinde neredeyse gerçek zamanlı tehdit koruması sağlıyor. FortiCNP artık AWS’de kullanılabiliyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet, kurum genelinde bulut ayak izindeki güvenlik bulgularını birbiriyle ilişkilendirerek bulut güvenlik operasyonlarını sorunsuz bir şekilde kolaylaştıran yeni yerleşik bulut hizmeti FortiCNP‘yi duyurdu. FortiCNP patentli Resource Risk Insights (RRI)TM teknolojisi sayesinde, zengin içeriğe sahip görünüm sağlayarak ekiplerin işleri yavaşlatmadan bulut workload (iş yükü ünitesi) güvenliğinde potansiyeli en yüksek olan risklerin düzeltilmesine ve azaltılmasına öncelik vermesini sağlıyor.

Bunun yanısıra Fortinet, AWS veri depoları, disk birimleri ve workload görüntülerinde ajansız zararlı yazılım algılama özelliklerine sahip Amazon GuardDuty Zararlı Yazılım Koruması için Amazon Web Hizmetleri’nin (AWS) Lansman Ortağı olduğunu da duyurdu. FortiCNP, operasyonlarda herhangi bir etki veya gecikme olmaksızın çalışan workloadları (iş yükü ünitesi)  aktif olarak tarayarak sıfır izin bakış açısıyla gerçek zamanlıya yakın tehdit koruması sağlayan Amazon GuardDuty Zararlı Yazılım Korumasını destekliyor.

Bulutun, hibrit BT mimarisinin bir parçası olarak hızla benimsenmesiyle birlikte kurumlar, daha hızlı pazara ulaşma ve müşteri ihtiyaçlarına daha fazla yanıt verme olanağı elde ediyor.

FortiCNP’nin belirleyici bir özelliği de AWS güvenlik ürünleri ve hizmetlerinin yanısıra  Fortinet Security Fabric ile entegre olması. Böylece kurumların bulut ortamlarını daha etkin bir şekilde güvence altına alıyor ve bulut güvenliği yatırımlarının en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı oluyor.

AWS Güvenlik Başkan Yardımcısı Jon Ramsey, “AWS’de müşterilerimizin kolayca harekete geçmesi ve riskleri daha hızlı azaltması için akıllı araçlar sağlıyoruz. Güvenlik partnerimiz Fortinet, FortiCNP çözümüyle bulutta yerleşik güvenlik hizmetleri sunarak ve Amazon GuardDuty gibi güvenlik hizmetlerimizle entegre olarak, müşterilere bulut yolculuklarını basitleştirme ve hızlandırma seçeneği sunuyor” dedi.

FortiCNP, güvenlik ekiplerinin buluttaki riskleri etkin bir şekilde yönetmesini sağlayan aşağıdaki özellikleri sunuyor:

  • FortiCNP Resource Risk Insights (RRI)TM ile ekiplere, yüksek risk taşıyan ve hemen müdahale edilmesi gereken kaynaklarla ilgili önceliklendirilmiş, zengin bağlamlı ve eyleme geçirilebilir tespitler sunmak için Fortinet Bulut Güvenlik Çözümleri ve AWS ürün ve hizmetlerinden gelen güvenlik bulgularını uygun bir baglama yerleştiren, patentli bir risk puanı algoritması sağlıyor.
  • Müşteriler, FortiCNP ile AWS bulut güvenlik hizmetlerinden elde edilen güvenlik bulgularını analiz edip ilişkilendirerek ve bağlamsal hale getirerek, değerlerini en üst düzeye çıkarıyor. Bununla birlikte Amazon GuardDuty Kötü Amaçlı Yazılım Koruması, Amazon Inspector, AWS Security Hub, AWS CloudTrail ve AWS Kuruluşları tarafından sunulan kolay dağıtım özelliklerinden maksimum fayda sağlarlar.
  • Amazon GuardDuty Zararlı Yazılımdan Koruma ile entegre olarak bulut veri depolarını, disk birimlerini ve workload (iş yükü ünitesi)  görüntülerini sıfır izin anlayışıyla ajansız tarayarak veri tedarik zinciri boyunca zararlı yazılımları tespit etme özelliği sunuyor.
  • Dijital iş akışı çözümleriyle entegre olmaları sayesinde FortiCNP RRI’lar, bulut altyapısı yaşam döngüsünün bir parçası olarak sezgisel bir şekilde eyleme geçirilebilir iş akışı görevlerine dönüşüyor.
  • RRI’lar; FortiGate-VM ve FortiWeb gibi Fortinet Bulut Güvenliği çözümlerini kullanan müşterilerde, yüksek etkili tehditleri engelleyebilir.
  • FortiCNP, FortiGuard Labs tarafından desteklenen endüstri lideri tehdit istihbaratı ve içerik taraması ile bulut verilerindeki değişiklikleri sürekli olarak tarıyor ve izliyor.

AWS Marketplace’te FortiCNP’nin ücretsiz deneme sürümüne ulaşabilirsiniz: https://www.forticnp-aws.com