Categories: Donanım

Yeni Fujifilm X-H1, Video Odaklı Görüntü Sabitleme Özelliğine Sahip

Fujifilm Yeni Amiral Gemisi Dijital Kamerası X-H1’i Duyurdu

Yeni Fujifilm X-H1, Video Odaklı Görüntü Sabitleme Özelliğine Sahip.

Fujifilm, X-H1 modelini duyurdu; bu kamera şirketin sevilen ve övgü alan X serisini bir üst seviyeye taşıyor.

24 Megapiksellik APS-C X-Trans III sensör kullanan X-T2 Modeline benzer fakat orta-format GFX 50S benzer bir tasarıma sahip ve belki de ilk kez kameramanları hedef alan özellikleri barındırıyor. Kesinlikle video odaklı.

5 Eksenli body görüntü sabitleme özelliğine sahip. Bu fotoğraf makinesine takılı herhangi bir mercekle kullanabileceğiniz optik görüntü sabitlemeyi elde edeceğiniz anlamına geliyor.

Video Fujifilm fotoğraf makinelerinde çoğu zaman ikinci sırada düşünülmüş gibi görünse de, X-H1 ile bu durum değişmiş görünüyor.

200Mbps’lik bir bit hızında DCI 4K (4096 x 2160) ve Rec.2020 renk gamını destekliyor. Ayrıca 120 fps’de yavaş hareketli 1080p kayıt, bir mikrofon giriş jakı ve geliştirilmiş dahili mikrofonda yer alıyor.

Ayrıca, post prodüksiyonda esnekliği en üst düzeye çıkarmak için sönük renkler üreten Eterna adlı yeni bir film simülasyon modu da var.

Kağıt üzerindeki verilerine göre Panasonic GH5 gibi kameralar bu modele üstün gibi görünüyor gelebilir. Ancak video üretmek için iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Body, X-T2 ile çok ortak özellik gösteriyor Ancak Mönitör X-Serisini, GFX 50S modelinden de daha sağlam çekim özelliklerini devralıyor. Şimdi 3 yönde eğilebilen bir ekran ile geliyor.

Tüm bu özellikleri destekleyecek objektif olarakta şirket iki yeni X mount cinema lens – sinema lensi duyurdu.

Fujinon MKX 18-55mm f/2.9 ve MKX 50-135mm f/2.9. Bu iki model ilkbahar ve yaz aylarında satışa sunulacak. sırasıyla 4000$ ve 4300$ fiyatı olacak.

Fujifilm X-H1 Satış Fiyatı?

X-H1’in kendisi 1 Mart’ta satışa sunulacak ve fiyatı 1900$ olacak. Bu haliyle X-T2’nin etiket fiyatından 300 dolar daha fazla. Yeteneklerdeki belirgin artışı göz önüne alındığında makul bir rakam.

 

Engadget

 

Behti Soykan

Share
Published by
Behti Soykan
Tags: 120fps4K5AxisCamerasCMOSIIIDCI4KFilmSimulationFujifilmfujifilm x-h1GearStabilizationX-H1X-Trans

Recent Posts

La Casa De Papel 6 2. Sezon Netflix’te, 6 Nisan Cuma Kaçırmayın

La Casa De Papel 6 2. Sezon Netflix'te, 6 Nisan Cuma Kaçırmayın Türkiye dahil tüm dünyada yankı uyandıran orijinal dizisi…

16 saat ago

Yeni Snapdragon 845 Sanal Gerçeklik Geliştirme Kiti Duyuruldu

Qualcomm Yeni Snapdragon 845 Sanal Gerçeklik Geliştirme Kitini Duyurdu Qualcomm Snapdragon 845 Mobil Sanal Gerçeklik (VR) Platformunun Tam Potansiyelini Açığa…

20 saat ago

Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Sorunları İnceleniyor

Samsung Galaxy S9 ve S9+ için Bildirilen Ölü Piksel Sorunları İnceleniyor Samsung Galaxy S9 Dokunmatik Ekran Sorunları şirket tarafından inceliyor.…

21 saat ago

Huawei’nin 512GB Akıllı Telefonu ile 4 Günlük Video Çekimi Mümkün

512GB Akıllı Telefonlar Huawei ile Birlikte Ortaya Çıkmaya Başlıyor Huawei'nin 512GB Akıllı Telefonu ile 4 Günlük Video Çekimi Mümkün. 512GB Akıllı…

22 saat ago

Yeni Samsung Exynos 7 9610, Derin Öğrenme Özellikleri Geliştirildi

Samsung'un Yeni Exynos 7 9610 İşlemcisi, Derin Öğrenme Özelliklerini Geliştirildi. Samsung Orta Sınıf Telefonlarda Fotoğraf Çekmeyi Artıracak İşlemci Duyurdu. Yeni…

2 gün ago

Mark Zuckerberg Cambridge Analytica Skandalı için özür diledi

Mark Zuckerberg Cambridge Analytica skandalı için özür diledi Mark Zuckerberg, şirketin Cambridge Analytica gizlilik skandalını ele geçirmesi nedeniyle Çarşamba akşamı…

2 gün ago