Sosyal Medya

Android

Galaxy Modellerinin iPhone 6 ’ya Fark Attığı Özellikler

Samsung’un uzun zamandan beri beklenen akıllı telefon modelleri Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ kullanıcılara nihayet sunuldu.

Samsung’un uzun zamandan beri beklenen akıllı telefon modelleri Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ kullanıcılara nihayet sunuldu.

Beklendiği gibi dev ekran boyutlarına sahip olan bu modellerin bunun dışında birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerin birçoğu da ezeli rakibi iPhone modellerinde bulunmuyor. Biz de iPhone ile Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerini karşılaştırdık. Ortaya ilginç sonuçlar çıktı. İşte yeni Galaxy modellerinin iPhone 6’ya fark attığı 7 özellik…

1- Kablosuz şarj

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-7

Belki de Samsung’un şu ana kadar attığım adımların en önemlisi durumunda. Kullanıcıların şarj kablosundan kurtulmasını sağlayan bu özellik her geçen gün giderek yaygınlaşıyor. Önümüzdeki dönemlerde kafe veya restoranların masasına monte edilmiş kablosuz şarj istasyonları bulmanız sürpriz olmayacak.

2- Ekran kapalı olsa dahi çizim yapabilme

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-1

Yeni özelliklerin başında geliyor. Samsung Galaxy Note 5’te yer alan bu özellik sayesinde SPen yuvasından çıkarılarak çizim yapılmaya veya not alınmaya başlanabiliyor. iPhone modellerinde ise en hızlı not alma uygulamasına ulaşmak bazen 10 saniyeden fazla sürüyor.

3- Bilgisayarla eşleştirme

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-5

Hem Galaxy Note 5 hem de Galaxy S6 Edge+ modeline gelen yepyeni bir özellik var. O da ‘SideSync’ adındaki bilgisayarlarla eşleştirme özelliği. Mac veya Windows işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışabilen bu özellik sayesinde birkaç dokunuşla dosya aktarımı yapabilmek mümkün.

4- iPhone’larda bile kalem kullanılabilecek

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-4

Galaxy Note serisinin şüphesiz en iyi özelliği stylus yani kalem. SPen adındaki bu kalem, daha önce sadece Galaxy Note uygulamalarında çalışabiliyordu. Ancak Galaxy Note 5 ile artık bu kalem üçüncü parti uygulamalara da geldi. Yani iPhone’lar için geliştirilecek bir uygulama ile SPen kullanabilmek mümkün olacak.

5- Ekranı böl, parçala, yönet!

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-6

Samsung’un iPhone modellerine en fazla fark attığı özelliklerden bir diğeri de ekranın bölünme özelliği. iPhone modellerine önümüzdeki aylarda yer alması beklenen bu özellik, Galaxy Note 5 ile daha da güçlenmiş durumda. Kullanıcılardan üç ekrana kadar farklı uygulamalar tek ekrandan yönetebiliyor.

6- İstediğiniz yerin ekran görüntüsünü çekin

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-3

Ekran görüntülerine günlük hayatta sık sık ihtiyacımız oluyor. Ancak tüm ekranın ekran görüntüsünü de almak çoğu zaman gereksiz oluyor. Samsung Galaxy Note 5 ile istediğiniz yerin ekran görüntüsünü almak mümkün.

7- Kavisli ekran

samsung-galaxy-note-5-iphone-karsilastirma-2

Samsung’un iPhone modellerine fark attığı konunun başında tabii ki kavisli ekran var. Galaxy S6 Edge’ten sonra Galaxy S6 Edge+ modelini de kullanıcılara sunan şirket, bu konuda iddialı olmaya devam ediyor.