Sosyal Medya

Android

Galaxy Note Edge 2 Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

SamMobile’in Galaxy Note 5 ve Galaxy Note Edge 2 hakkında bilgiler sızdırması Samsung’un bu modeller üzerinde sıkı bir çalışma içinde olduğunu gösteriyor.

Samsung’un Note Serisinin Beşincisi Edge Serisinin İkincisi

Samsung’un akıllı telefon dünyasında ki başarısı Galaxy S ve Galaxy Note serisi ile bilindiği üzere oldukça etkili olmuştu. Şimdi Note serisinin beşincisi ve Edge serisinin ikincisi olacak yeni nesil Note Edge hakkında bilgiler gelmeye başladı. Şirkete yakın olan kaynaklardan SamMobile’in Galaxy Note 5 ve Galaxy Note Edge 2 hakkında bilgiler sızdırması Samsung’un bu modeller üzerinde sıkı bir çalışma içinde olduğunu gösteriyor.

Galaxy Note Edge 2 Project Zen kod adı ile HTML5 testinde görünmüş durumda. Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemine sahip olacak model, ilk nesil modeline göre daha uygun fiyattan satışa çıkacak. 5.4 veya 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranı olacak Galaxy Note Edge 2, Quad HD çözünürlüğünde bir ekran ile gelecek. Super AMOLED ekranın bulunacağı bu modelde işlemci olarak ise Qualcomm’un 64 bit 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemcisi yer alacak.

Samsung’un merakla beklenen Galaxy Note Edge 2 modeli, ne zaman tanıtımı yapılır ve kullanıcı ile buluşur bilinmezken, nasıl bir başarı elde eder büyük bir merak konusudur. İlk nesil edge modeline göre üzerine neler katılacak buda merak edilen bir durum olup, Galaxy Note Edge 2’nin Galaxy Note Edge ve Galaxy S6 Edge’den daha uygun fiyatlı olacaktır. Samsung’un bu modeli ile akıllı telefon pazarında ki başarısını sürdürüp sürdüremeyeceğinin yanı sıra aynı zamanda Galaxy Note 5 modeli ile birlikte tanıtılacağının beklendiğini de söylemeliyiz. Bakalım kullanıcıları yeni nesil Edge modeli ile neler bekliyor?