Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Gaming İstanbul ve Indieway Etkinlik Tarihleri Değişti!

Gaming İstanbul ve Indieway hakkında bilgilendirme mesajı yayınlandı. Buna göre etkinliklerin güncel tarihleri değişti. 

 

Gaming İstanbul ve Indieway Etkinlik Tarihleri Değişti!

Gaming İstanbul ve Indieway hakkında bilgilendirme mesajı yayınlandı. Buna göre etkinliklerin güncel tarihleri değişti. 

Yapılan açıklamada;

“Geçtiğimiz günlerde dünyanın enbüyük 8 uluslararası oyun ve e-spor fuarından birisi olan Gaming İstanbul(GIST), 16 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında Prof. Dr. Kadir Topbaş Gösterive Sanat Merkezi’nde düzenleneceğini sizlere duyurmuştuk.

Ancak, iki turlu Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve fuar izinlerimiz alındıktan sonra açıklanan sınav takvimi sebebiyle oyunseverlerden GIST’in ertelenmesi yönünde yoğun talep alıyorduk.

Gaming İstanbul yönetimi olarak, oyuncuların ve oyun sektörünün daha keyifli bir atmosferde bir araya gelebilmeleri için bu haklı taleplere kulak verdik ve GIST‘i 22-24 Eylül 2023 tarihine ertelemekararı aldık.

Bu yeni tarihte İstanbulBüyükşehir Belediyesi ve iştirakleri sponsorluğunda daha zengin bir içerik ileGIST’i oyunseverlerle buluşturacağız.

Diğer yandan GIST kapsamında yapılması planlanan oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway Haziran’da ise bir erteleme olmayacak. Yerli oyun yapımcılarını veprofesyonellerini yerli ve yabancı 1000 kadar önemli konuşmacı, yatırımcı veuzman katılımcıyla bir araya getiren Indieway, 16-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Blizzard’dan Abigail Manuel,Activision’dan Monica Chen, Games for Change’den Arana Shapiro, İstinyeÜniversitesi’nden İsmail Ergen gibi uluslararası sektörden önemli isimlerin konuşmacı olarak katılacağı Indieway’de BahçeşehirÜniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Güven Çatak, yayıncı,stratejist ve oyun tasarımcısı Can Sungur, Arvis Games oyun stüdyosu kurucusu,oyun tasarımcısı ve yayıncı Tuna Pamir, Upgrade Entertainment oyun stüdyosukurucusu ve oyun tasarımcısı Meriç Eryürek de jüri olarak yer alacak.” denildi.