Sosyal Medya

Donanım

GeckoEye Güvenlik Kamerası Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

GeckoEye sim kart yuvası barındırıyor. Görüntüleri saklıyor. Facebook, e-posta veya sms ile hareket sensörü bir şeyler görürse bildirim yolluyor.

Teknoloji sadece cep telefonlarında değil bir çok alanda gelişim gösteriyor. Bu haberde bahsedeceğim gelişme ise güvenlik kameralarıyla alakalı.

Güvenlik kameralarının gün geçtikçe küçülmesi ve ulaşılabilir bir hale gelmesi kaçınılmaz bir gerçek. Indiegogo üzerinden para toplamaya başlayan Valdis Turlovsky‘nin geliştirdiği GeckoEye, teknolojinin nimetlerinden son seviye faydalanmaya başlamış.

Alüminyum malzemeden yapılan GeckoEye‘ı rakiplerinden ayıran en büyük özellik güneş enerjisiyle çalışması ve sim kart takılabilmesi.

Her yere kolayca monte edilebilen kameranın 128 GB‘lık bir hafızası bulunuyor. 2 adet Hd kamerası bulunan GeckoEye, eğer size 128 GB yetmezse, 50 GB‘lık bir bulut depolama alanı veriyor.

Üzerinde Wi-fi, Gps barındıran GeckoEye aynı zamanda bir sim kart yuvası barındırıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu çalışan kamera, kaydedilen görüntüleri sizin seçtiğiniz şekilde saklıyor veya size facebook, e-posta veya sms ile hareket sensörü bir şeyler görürse bildirim yolluyor.