Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Gedik Yatırım’ın ana teknoloji partneri önümüzdeki dönemde de Genex Yazılım oldu!

Sektörde her alanda lider olma vizyonu ile emin adımlarla ilerleyen Gedik Yatırım, Genex Yazılım ile devam etme kararı aldı.

Gedik Yatırım’ın ana teknoloji partneri önümüzdeki dönemde de Genex Yazılım oldu!

 

Sektörde her alanda lider olma vizyonu ile emin adımlarla ilerleyen Gedik Yatırım, Genex Yazılım ile devam etme kararı aldı.

 

Türkiye sermaye piyasalarının önde gelen kuruluşlarından olan Gedik Yatırım, yatırımcılara sunduğu yenilikçi yaklaşım ve farklı yatırım ürünleri ile tüm yatırımcıların ilk tercihi olmaya devam ediyor.

 

Kuruluşundan bu yana ülkemizde sermaye piyasalarının gelişimi için çalışan Gedik Yatırım, ülke genelinde 32 şehirde konsolide olarak 58 şube ve 659’un üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Sermaye piyasalarının her alanında lider olma vizyonuna emin adımlarla ilerleyen Gedik Yatırım, geleceğe güvenle bakarak yatırımcısına değer veriyor. Teknolojiyi büyüme hamlesinin odağına alan Gedik Yatırım, bundan yaklaşık 27 yıl önce Genex Yazılım ile birlikte çalışmaya başladı. Karşılıklı anlayışa dayanarak bugüne kadar sorunsuz devam eden iş birliğinin önümüzdeki dönemde daha fazla değer yaratarak artması adına Gedik Yatırım ve Genex Yazılım arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Sektöre örnek teşkil edecek anlaşmanın temelinde finans sektöründe dünya genelinde kullanılan her türlü yenilikçi ürünün ülkemiz yatırımcılarına en uygun şartlar ve en kısa sürelerde sunulması hedefi yatıyor.

 

Gedik Yatırım, son yıllarda sergilediği yüksek performans ve çözüm odaklı yaklaşımları sebebiyle önümüzdeki dönem için Genex Yazılım’ı ana teknoloji tedarikçisi olarak tercih ettiğini açıkladı. Gedik Yatırım Genel Müdürü Ersan Akpınar, yapılan anlaşma ile ilgili şunları söyledi: “Şirketimiz özellikle son yıllarda dijitalleşme, inovasyon ve fintech ekosistemine yaptığı yatırımlar ile sektörde tüm paydaşların dikkatlerini üzerine çekmiştir. Genex Yazılım ile imzaladığımız “İkinci Bahar Anlaşması” çerçevesinde Gedik Yatırım olarak önümüzdeki dönemde sektöre yenilikçi ve farklı ürün alternatifleri sunmaya devam etmeyi hedefliyoruz.”

 

Genex Yazılım Genel Müdürü Ertan Mertoğlu, anlaşma ile ilgili yaptığı paylaşımda “Gedik Yatırım bugüne kadar Genex için bir inovasyon üssü olmuştur. Gedik Yatırım’ın proaktif yaklaşımlarına göre sektörün ihtiyacı olabilecek birçok farklı ürün Gedik Yatırım Yönetimi ve Proje Ekipleri ile birlikte tasarlanmış ve hayata geçirilmiştir. Yeni dönemde aramızdaki iletişimin artmasını, ekiplerin daha odaklı çalışması ve süreçleri hızlandırmasını bekliyoruz. Hem dünyada hem de ülkemizde yatırımcı profili giderek değişiyor ve katma değerli ürünler öne çıkıyor. Amacımız bu ihtiyaçları hızla karşılayacak farklı ürünleri kısa sürede Genex & Gedik Yatırım farkı ile sunabilmek.” diye konuştu.