Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Getir’den hayvan barınaklarına 1,5 milyon kap mama!

Getir, “Patiye El Ver” sloganıyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında HAYTAP aracılığıyla barınak hayvanları için her yıl verdiği mama desteğini sürdürüyor. Marka 9’uncu yılında 225 ton yani 1,5 milyon kap mamayı barınak hayvanlarıyla buluşturmaya başladı.

Getir’den hayvan barınaklarına 1,5 milyon kap mama

 

Getir, “Patiye El Ver” sloganıyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında HAYTAP aracılığıyla barınak hayvanları için her yıl verdiği mama desteğini sürdürüyor. Marka 9’uncu yılında 225 ton yani 1,5 milyon kap mamayı barınak hayvanlarıyla buluşturmaya başladı.

 

Getir, 2015 yılından beri barınak hayvanları için verdiği mama desteğine ara vermeden devam ediyor. Şirket, bu yıl da “Patiye El Ver” diyerek 1,5 milyon kaba denk gelen 225 ton mama toplama hedefiyle yola çıktı. Getir’in milyonlarca kullanıcısının da desteğiyle toplanan mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki barınaklarda patili dostların beslemesinde kullanılacak. Getir Market Türkiye CEO’su Batuhan Gültakan’ın katılımıyla yapılan etkinlikte Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanında yaşayan hayvanlar mamalarıyla buluştu.

 

 

 

“225 ton mama barınak hayvanlarıyla buluşacak”

 

9 yıldır barınak hayvanlarına yardım ettiklerini belirten Getir Market Türkiye CEO’su Batuhan Gültakan Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma günü. Marka olarak 9 yıldır barınak hayvanlarına destek oluyoruz. Hayvan Hakları Koruma Federasyonu ile işbirliği içerisinde bu etkinliği düzenliyoruz. 9’uncu yılımızda 225 ton yani 1.5 milyon kap mamayı barınak hayvanlarıyla buluşturma hedefimiz var. Desteğimiz şimdiye kadar Türkiye’nin 52 iline ulaştı. Bu sayıyı bu sene artırmayı hedefliyoruz. Kullanıcılarımız da Getir uygulamasındaki hizmetler üzerinden “Yardım Maması” alarak kampanyamıza destek verebilirler. Kampanyamız devam ediyor; kullanıcılarımızı kampanyamızı desteklemeye davet ediyoruz. Hayvan sever dostlarımıza da hayvan satın almak yerine barınakta olan hayvanları sahiplenmeyi öneriyorum” dedi.

 

 

“Kampanyamıza tüm hayvan sever dostlarımızı bekliyoruz”

 

Barınağa geldiği için çok duygulandığını belirten Oyuncu Müge Boz,

“Buraya gelmiş olmak beni çok duygulandırdı. Patili dostlarımızın da bir yuva arıyor olmasını bilmekte biraz üzücü. Barınaklarda yaşayan hayvan dostlarımızın birçok ihtiyaçları var. Bu sene yaklaşık 1.5 milyon kap mama toplamayı hedefliyoruz. Mama kampanyamıza tüm hayvan sever dostlarımızı katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

350 hayvanımız sahiplenmeyi bekliyor

 

Hayvanlara sahip çıkılması gerektiğini belirten Barınak Yetkilisi Nilgün Sayar,

“Hayvanları lütfen satın almayın, sahiplenin, satın alıyorsanız da lütfen hayvanlara sahip çıkın. Evlerde yaşayan hayvanlar terk edildiklerinde dış ortamlarda yaşamakta güçlük çekiyorlar. Barınma alanında şu anda 350’ye yakın köpek bulunuyor. Yaşlı köpeklerden engelli köpeklere ve yavru köpekler bunların arasında bulunuyor. Tüm köpeklerimiz sahiplendirmeye açıktır. Köpeklerimizin bakımları ve yemeklerini derneğimize destek olan insanlar aracılığı ile sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

https://youtu.be/rHVKTGGsLsw