Sosyal Medya

Donanım

Google ‘dan Yeni OnHub

Google, yeni ev router'ı OnHub'ı tanıttı!

Google, yeni ev router’ı OnHub’ı tanıttı!

Google, yapılandırması ve kullanması kolay ev router’ını ortaya çıkardı. TP-LINK ortaklığıyla geliştirilen ve 199 dolara satışa sunulan OnHub, internetten otomatik güncellemeler alabiliyor ve bazı router’larda oluşan yeniden başlatma gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

OnHub, otomatik güncellemeler sayesinde zaman içinde yeni işlevlere ve güvenlik yeteneklerine kavuşabiliyor. Buna ilave olarak Router, Google On for Android ve Google On for iOS yardımcı uygulamalarıyla geliyor. Bu uygulamayı kullanarak router’ınızda bir kullanıcı ve parola oluşturabiliyor, oturum bilgilerinizi arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden ağınızı uzaktan izlemeniz ve kontrol etmeniz de mümkün.

OnHub, 802.11ac, 802.15.4, Bluetooth Smart Ready ve Thread gibi alışıldık WiFi standartlarını destekliyor. Cihazın Weave desteğiyle gelmesi (Google’ın akıllı ev ve IoT standardı), gelecekteki güncellemelerin ev eşyaları ve diğer cihazlarla entegrasyon sunabileceğini gösteriyor.

Google, yeni router’ının tasarımına da oldukça önem veriyor. OnHub, 6’sı 2,4GHz, 6’sı 5GHz olmak üzere 13 dahili antenden oluşuyor. Kalan 1 anten, “sıkışıklık algılama” için kullanılıyor. Silindir gövde, daha iyi sinyal dağıtımı için tasarlanmış. Google’a göre cihazın bu özellikleri, 128 cihaza kadar toplam 1.900Mbps hız sağlayabiliyor.

Google, OnHub için bugünden itibaren ön sipariş almaya başlamış durumda.