Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Google Plus Güvenlik Açığı Nedeniyle Kapanıyor

Google Plus Kapanıyor. Kullanıcıların Yüzde 90'ı Beş Saniye bile geçirmeyince platform kapanıyor. Ancak gerçek sebep bu değil!

Google Plus Kapanıyor!

Google 2011 Yılında kurduğu sosyal ağı kapatma kararı aldı. Kullanıcılarının Yüzde 90’ı 5 saniye bile geçirmiyor dediği Google Plus artık tarih oluyor.

Ancak durum Google’ın açıkladığı gibi değil aslında, 7 ay önce yaşanan güvenlik açığı sonrasında şirket düzeltmek için bir şey bile yapmadı…

Google, daha önce açıklanmayan bir güvenlik açığına yanıt olarak Google + ‘nın tüketici sürümünü kapattığını ve bunun kimsenin gerçekten kullanmadığını açıkladı. Bugünün erken saatlerinde Wall Street Journal Google’ın kusurlarını keşfettiğini açıkladı ve şirketin iç yazışmalarına dayanarak bu durumu bu yılın mart ayından beri farkında olduğunu yazdı.

Google Plus Güvenlik Açığı Nedeniyle Kapanıyor

Google Plus Güvenlik Açığı Nedeniyle Kapanıyor

Google yaptığı resmi açıklamada platformu kapatma kararı aldığını duyurdu. Gerekçe olarakta platformun yeterli kullanıcıya ulaşmamasını gösterdi. Google resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada, yazılım sisteminde yaşanan bir açık nedeniyle; Google+ kullanıcılarının özel bilgilerinin üçüncü tarafların erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirterek, bu durumdan 500 bin kullanıcının etkilendiğini duyurdu.

Bugüne kadar Google+’ın kullanımıyla ilgili bilgileri paylaşmamayı tercih eden Google, kapanma kararı açıklamasında; Google+ kullanıcılarının platformu çok az kullanıp çok az etkileşime girdiği; kullanıcıların yüzde 90’ının uygulamada ortalama sadece 5 saniye vakit geçirdiği bilgisi de verdi.

TNW