Sosyal Medya

Donanım

Her İhtiyaca Uygun Wi-Fi Menzil Genişletici TP-Link’te

TP-Link, evlerde Wi-Fi sinyal alanını genişletmek için kullanılan menzil genişleticilerde, kullanıcılara bol seçenek sunuyor. Şu anda Türkiye’de yirminin üzerinde model seçeneğine sahip olan markanın her ihtiyaca ve bütçeye uygun bir ürünü bulunuyor.

Her İhtiyaca Uygun Wi-Fi Menzil Genişletici TP-Link’te

TP-Link, evlerde Wi-Fi sinyal alanını genişletmek için kullanılan menzil genişleticilerde, kullanıcılara bol seçenek sunuyor. Şu anda Türkiye’de yirminin üzerinde model seçeneğine sahip olan markanın her ihtiyaca ve bütçeye uygun bir ürünü bulunuyor.

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri olan TP-Link, kullanıcılara her ürün grubunda bol model seçeneği sunmasıyla da öne çıkıyor. Farklı kullanıcı tipleri ve ihtiyaçlarına uygun olarak ürünler geliştiren şirket, evlerde modemden sonra en çok kullanılan ağ ürünlerinden olan Wi-Fi menzil genişleticilerde de zengin bir aileye sahip ve bu aile sürekli büyüyor.

Evlerin boyutlarından bağımsız olarak pek çok evde Wi-Fi sinyallerinin evin her yerine istenen güçte ulaşamaması sorunu yaşanıyor. Bu sorunu çözmek için kullanılan en yaygın çözüm ise Wi-Fi menzil genişleticiler. Genelde prize takılarak kullanılan bu ürünler, modemden aldıkları Wi-Fi sinyallerini bulundukları yerde tekrarlayarak evin diğer tarafına iletiyorlar. Kurulumları ve kullanımları basit olan bu ürünler, aynı zamanda ekonomik de çözümler.

Doğru ürünü seçmek önemli

TP-Link’in şu anda Türkiye’de satışta olan yirminin üzerinde menzil genişletici modeli var. İşlevi basit, kullanımı kolay olan bu ürün grubunda neden bu kadar çok model seçeneği var? Çünkü her kullanıcının, her evin ihtiyacı farklı. Bu farklı ihtiyaçlara uygun modeller geliştiriliyor ve kullanıcıların, ihtiyacına en uygun modeli seçerek memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Evlerin boyutuna, ağa bağlanan cihaz adedine ve tipine, internete bağlanarak yapılan uygulamaların niteliğine göre ağ cihazını belirlemek, kullanıcı memnuniyetini artırıyor. Menzil genişleticiler için de bu kural geçerli. Bu nedenle TP-Link, 300Mbps kablosuz hız sunan (802.11n) modellerden Wi-Fi 6 (AX) standardına sahip 1800Mbps hıza ulaşabilen modellere değin zengin bir seçeneğe sahip. Hızın yanı sıra anten tipleri açısından da kullanıcılara seçenek sunuluyor. Daha küçük bir evde, sinyallerin çok geniş bir alana iletilmesi gerekmiyorsa, harici çok adetli anteni olan bir model seçilmesi zorunlu değilken, tersi durumda anten adedi ve bunların hareketli olması önemli hale geliyor.

Mesh destekli ve çok işlevli modeller

Doğru ürün seçimi, beklentileri karşılayıp ev ağından en iyi verimi almayı sağlarken, bu yatırımı daha uzun süreli hale de getiriyor. Örneğin yeni teknolojili menzil genişleticiler, kullanım süresini uzatarak maliyetin karşılığını veriyorlar. Ev ağının yenilenmesi, bağlantı tipinin değişmesi, güçlenmesi, Mesh ağ kurulması gibi durumlarda mevcut menzil genişletici bu yeni ağ tipinde de işlevini sürdürebiliyor.

TP-Link’in menzil genişletici ailesinde TP-Link OneMesh destekli modeller de yer alıyor. TP-Link OneMesh destekli bir modem ya da router ile birlikte kullanıldığında kolayca bir Mesh Wi-Fi ağı oluşturan bu modeller, kullanıcılara avantaj sağlıyor. Aynı şekilde çoklu mod özellikli ‘hepsi bir arada’ menzil genişleticiler, evlerdeki farklı ağ ürünü ihtiyaçlarını tek bir cihazla karşılayabiliyor. Örneğin, erişim noktası (access point) özelliği olan modeller ile kablolu ağlar kolayca kablosuz hale getirilebiliyor.

TP-Link’in zengin menzil genişletici ailesi 20 USD’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara bütçe açısından da seçenek sunuyor. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun model seçeneği bulunan TP-Link Wi-Fi menzil genişletici ailesine ilişkin daha ayrıntılı bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/range-extender/?page=1