Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Hollanda Veri Koruma Kurumu Yanlışlıkla Çalışanların Bilgilerini Sızdırdı

Hollanda Veri Koruma Kurumu Yanlışlıkla Çalışanların Bilgilerini Sızdırdı. İronik bir şekilde Veri Koruma Kurumu Çalışanların Bilgilerini Meta Dataları üzerinde bıraktı.

Hollanda Veri Koruma Kurumundan Büyük Hata!

Hollanda Veri Koruma Kurumu Yanlışlıkla Çalışanların Bilgilerini Sızdırdı.

İronik bir durum, Hollandalı Veri Koruma Kurumu – kayıtlı şirketlerin veri ihlallerini rapor etmek isterken bazı çalışanlarının isimlerini 800’den fazla kamu belgesinde NU.nl raporlarında yanlışlıkla dışarı sızdırdı.

Söz konusu durumu farkendense Hollandalı siber güvenlik firması NFIR. Hollanda Veri Koruma Kurumu Pauline Gras’a söz konusu durum ile ilgili verdiği yanıtta, çalışanlarının isimlerini ortaya koymak gibi bir politikalarının olmadığını söyledi. Aslında kurum tarafından yürütülen araştırma, hukuki tavsiyeler ve rapor yazarları asla açıklanmamakta.

Maalesef Veri Koruma Kurumu bu bilgileri dosyaların meta verilerinden düzgün bir şekilde kaldıramadı. NFIR temsilcisi Mischa van Geleen, “Bu bilgi herkese açık ve herkes tarafından erişilebilir” dedi.

Çalışan isimleri Hollanda Veri Koruma Kurumu tarafından yayınlanan yaklaşık 800 ayrı belgede ortaya çıkmıştır. Kurum gerekli önlemleri almış mı derseniz, etkilenen tüm pdf’leri düzelttiklerini söylüyorlar.

Kişisel verilerin korunması her koşulda önemli.