Sosyal Medya

Oyun Dünyası

HP OMEN Club FIFA 23 turnuvasının galibi Team Demiral’ı oyuncusu oldu

HP OMEN ve AMD Ryzen ortaklığıyla düzenlenen FIFA 23 turnuvasının finalinde ünlü espor kulüp oyuncuları kozlarını OMEN Club’da paylaştı.

HP OMEN Club FIFA 23 turnuvasının galibi Team Demiral’ı oyuncusu oldu

HP OMEN ve AMD Ryzen ortaklığıyla düzenlenen FIFA 23 turnuvasının finalinde ünlü espor kulüp oyuncuları kozlarını OMEN Club’da paylaştı.

Her yıl tüm dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanan FIFA oyunlarının en yeni sürümü olan FIFA 23, bu yıl piyasaya çıkmasının hemen ardından HP OMEN ve AMD Ryzen iş birliğiyle düzenlenen turnuvayla OMEN Club’a konuk oldu.

İlk olarak online eleme aşaması oynanan ve Türkiye’nin her yerinden 256 oyuncunun katıldığı FIFA 23 turnuvasında 252 oyuncu elendi ve yarı finale son dört isim adını yazdırmayı başardı. Yarı finale kalan ve hepsi espor kulüp oyuncusu olan dört oyuncu, final aşamalarını HP’nin İstanbul Levent’te bulunan espor merkezi HP OMEN Club’da oynadı.

Fenerbahçe Espor, Parla Espor, Team Demiral Esports ve Fire Flux takımlarının oyuncuları kozlarını HP OMEN Club’daki finalde paylaştılar. Yarı final maçlarında Team Demiral takımının oyuncusu Arda “M28-janarda” Azinyan ile Fire Flux takımının oyuncusu Maruk Efe “FF Maruf” Okumuş, rakiplerini eleyerek adlarını finale yazdırdılar. Arda Azinyan’a kaybeden  Türkcan “Turkcanu” Ulutaş ile, diğer yarı final maçında Maruf Efe Okumuş’a kaybeden Selim Mert “SMG” Güler’in oynadığı 3.lük maçı sonrası kazanan Türkcan Ulutaş, turnuvasının üçüncüsü olmayı başardı. Finalde ise Team Demiral’ın oyuncusu Arda Azinyan, Fire Flux oyuncusu Maruf Efe’yi yenerek turnuvayı birinci olarak bitirdi.

Oynanan maçların ardından Team Demiral oyuncusu Arda Azinyan birinci olurken, Fire Flux oyuncusu Maruf Efe ikinci, Fenerbahçe Espor oyuncusu Türkcan Ulutaş üçüncü, Parla Espor oyuncusu Selim Mert Güler de turnuvayı dördüncü olarak bitirdi. Finallere katılan dört oyuncunun da sıralamaya göre ödül aldığı etkinlikte birinci olan isim 16 inç HP OMEN dizüstü oyuncu bilgisayarının sahibi oldu.

Çektiği futbol oyunları videolarıyla tanınan Emrecan Önal da turnuvanın final gününde HP OMEN Club’da finalistlerle birlikte etkinlik heyecanını yaşayan isimlerden biri oldu. Emrecan, maçların arasında oyuncularla sohbet ederek onlara FIFA 23 hakkında sorular sordu. Emrecan Önal’ın etkinlik boyunca çektiği videoyu buradan izleyebilirsiniz.


HP OMEN Club Hakkında

İstanbul Levent’te Türkiye Spor Yazarları Derneği içerisinde yer alan HP OMEN Club, kapılarını tüm oyun severlere ve espor takımlarına açan bir espor merkezi ve deneyim alanıdır. Tüm oyunları çalıştırabilen 70 kişilik bilgisayar kapasitesinin yanı sıra bünyesindeki özel odalarıyla hem espor takımlarına hem de bireysel kiralamalara hizmet vermektedir. Dileyen herkes bireysel ya da arkadaşlarıyla HP OMEN Club’a gelerek eğlenceli vakit geçirebilir ve HP OMEN ürünlerini deneyimleyebilirler.