Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

HPE, HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G’yi tanıttı!

Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE), müşterilerinin özel 5G ağlarının kurulumunu ve yönetimini hızlandırmasına ve basitleştirmesine yardımcı olmak, büyük kampüslerde ve endüstriyel ortamlarda yüksek düzeyde güvenilir kablosuz kapsama alanı sağlamak ve özel hücresel ağlar için yeni kullanım alanlarını açmak için HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G'yi tanıttı.

HPE, HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G’yi tanıttı!

HPE, HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G lansmanıyla özel hücresel ağların kurulumunu basitleştiriyor…

 

HPE Aruba Networking, kurumsal özel hücresel ağları yönetme, yaygınlaştırma ve satın alma aşamalarındaki karmaşayı ortadan kaldıran kapsamlı bir çözüm sunuyor.

Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE), müşterilerinin özel 5G ağlarının kurulumunu ve yönetimini hızlandırmasına ve basitleştirmesine yardımcı olmak, büyük kampüslerde ve endüstriyel ortamlarda yüksek düzeyde güvenilir kablosuz kapsama alanı sağlamak ve özel hücresel ağlar için yeni kullanım alanlarını açmak için HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G’yi tanıttı.

Bu duyuruyla güvenli uçtan buluta portföyünü genişleten HPE Aruba Networking, kapsamlı Wi-Fi ve özel 5G çözümleri sunan tek küresel kurumsal altyapı sağlayıcısı haline gelerek üretim, sağlık, kamusal alanlar ve eğitim gibi sektörlerdeki müşterilerinin büyük ve uzak sahalardaki bağlantı sorunlarını çözmelerine yardımcı oluyor. HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G, uygun maliyetli, yüksek kapasiteli Wi-Fi bağlantısını tamamlayarak müşterilerin üretkenliğini artırmalarına ve inovasyonu güçlendirmelerine katkıda bulunurken yapay zeka veri gölleri oluşturmak ve çıkarım çözümlerini etkinleştirmek için yapay zeka veri yakalama ve dağıtım yeteneklerini de genişletiyor.

HPE Aruba Networking Kablosuz Teknolojilerden Sorumlu CTO’su Stuart Strickland, şunları söyledi: “Kurumsal ve endüstriyel müşteriler, geniş açık alanlarda hızlı hareket eden müşterilerine hizmet vermeyi ve özel bir spektrumda amaca özgü erişim sunmayı içeren kablosuz kapsama alanı sağlamayı istiyor. Özel hücresel ağlara yönelik geleneksel yaklaşımların karmaşıklığı kurumları geride tuttu. HPE Aruba Networking’in kablosuz inovasyon ve liderlik geçmişine dayanarak, Athonet çekirdek hücresel çözümlerini kurumsal ağ oluşturmadaki geleneksel gücümüzle entegre ederek özel hücresel ağlarda yeni uygulamalar sağlayabilen benzersiz bir konuma sahibiz.”

HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G, iletişim hizmeti sağlayıcılarının (CSP’ler) müşterileri için özel 5G ağlarını hızla kurmalarını da sağlıyor. Bu entegre özel 5G çözümü mevcut Wi-Fi tabanlı yönetilen hizmetleri tamamlıyor, telekomünikasyon müşterilerinin büyüyen özel hücresel pazarına hizmet vermesine ve mevcut kurumsal müşterilerinden yeni gelir elde etmesine yardımcı oluyor.

HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte işletmeler, tam entegre özel 5G ağıyla aşağıdaki özelliklere sahip güvenilir, güvenli ve yüksek performanslı bağlantıya kavuşabilirler:

  • 4G/5G çekirdeği, HPE ProLiant Gen11 sunucuları, SIM/eSIM kartları, 4G/5G küçük hücreler ve gösterge tablosunu içeren uçtan uca teklif.
  • HPE’nin iç ve dış mekanlarda kapsama alanı sağlayan yeni 4G/5G küçük hücre vericileri, 3. taraf bir satıcıdan ayrıca bir yönetim aracını entegre etme ve kullanma ihtiyacının ortadan kalkması.
  • HPE Aruba Ağ Merkezi ile entegrasyona yönelik gelecek planlarıyla abone yönetimi, dağıtım yönetimi, çekirdek izleme ve radyo izleme için basitleştirilmiş, doğal bulut tabanlı yönetim ve otomasyon.
  • Özel kurumsal kullanım için paylaşılan spektrumlar üzerinde çalışabilirlik: ABD’de CBRS spektrumu, küresel ölçekte 2025’ten itibaren düzenleyici çerçevelerin izin verdiği spektrumlar.
  • Kurumsal özel 4G/5G ağları kurmak için gerekli her şeyi içeren, önceden entegre edilmiş, test edilmiş çözüm eşliğinde basitleştirilmiş yapılandırma.
  • 3GPP hücresel karmaşıklığını ortadan kaldıran sıfır dokunuşlu provizyonlandırma ve yapılandırma sihirbazlarıyla çözümü 30 dakikadan kısa sürede yaygınlaştırma kolaylığı.
  • Yapay zeka veri gölleri oluşturmak ve çıkarımlara odaklı çözümleri etkinleştirmek için genişletilmiş yapay zeka tabanlı veri yakalama ve sunma.

 

Bu entegrasyon, özel hücresel ağlarda 15 yıllık liderliği olan ve 500 özel hücresel çözümün kurulumunu gerçekleştiren özel hücresel teknoloji sağlayıcısı Athonet’in 2023’te satın alınmasını takip ediyor. Athonet, önde gelen mobil operatörler, hastaneler, havaalanları, limanlar, kamu hizmetleri, hükümet ve kamu güvenliği kuruluşları da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde başarılı müşteri kurulumlarına imza atan ödüllü bir teknoloji lideri.

IDC IoT ve Telekomünikasyon Kıdemli Araştırma Müdürü Patrick Filkins şunları söyledi: “HPE Aruba Networking Enterprise Private 5G, günümüzün birçok özel ağ dağıtımıyla ilişkili karmaşıklık, maliyet, kontrol ve yönetim zorluklarını çözmek için ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır.” “HPE Aruba Networking, özel bir hücresel ağın bir kuruluşun mevcut BT çerçevesine en verimli şekilde nasıl entegre edileceğine, tanıdık araçların kullanımı yoluyla ağ ve cihaz yönetiminin kolaylaştırılmasına ve ayrıca 4G/5G, Wi-Fi ve kablolu LAN ağları genelinde cihaz politikasının dinamik olarak atanmasına ve korunmasına odaklanan bir yaklaşım benimser.”

Analysys Mason Ortağı Tom Rebbeck, “‘Birçok özel ağ çözümü, dahili ağ uzmanlığına sahip büyük kuruluşlar için bile çok karmaşıktır. Müşterilerimizin özel ağların dağıtımını ve yönetimini kolaylaştıracak çözümleri benimsemesini bekliyoruz” dedi.

Ek Kaynaklar:

  • Günün HPE Aruba Networking Blog Yazısı
  • Hewlett Packard Enterprise, Athonet’i satın alarak kablosuz bağlantı alanındaki liderliğini genişletti
  • HPE, özel 5G lideri Athonet’in satın alımını tamamladı