Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

HUAWEI Watch GT 2 Serisi ile Kan Oksijen Doygunluğu Ölçümü

HUAWEI Watch GT 2 Serisi ve HUAWEI Watch Fit ile Kan Oksijen Doygunluğu (SpO2) ölçümü kontrolünüz altında...Kimler SpO2 seviyesini kontrol...

HUAWEI Watch GT 2 Serisi ve HUAWEI Watch Fit ile Kan Oksijen Doygunluğu (SpO2) ölçümü kontrolünüz altında

HUAWEI’nin WATCH GT 2 Serisi akıllı saatleri ve Watch Fit, kandaki oksijen doygunluğu seviyesini (SpO2) izlemenize yardımcı oluyor. Tek dokunuşla, kalbinizin ve akciğerlerinizin vücudunuza ne kadar oksijen gönderebildiğini kontrol edebilmeniz mümkün.

Kan basıncı ve kalp atım hızının yanı sıra, oksijen satürasyonu, özellikle hastane muayenelerinde yapılan ilk ölçümlerden biri. SpO2, kişinin kan dolaşımındaki oksijen seviyelerini temsil eder. Normal bir yetişkinin kalbi dokulara dakikada yaklaşık 5000 ml kan pompalar ve 1000 ml oksijen gönderir. Kandaki oksijen seviyesi çok düşükse, vücut düzgün çalışamaz, bu duruma hipoksemi denir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

HUAWEI Watch GT 2 Serisi ve HUAWEI Watch Fit ile Kan Oksijen Doygunluğu (SpO2) ölçümü kontrolünüz altında

Şimdiye kadar bu sağlık kriterini kontrol etmek için ayrı bir sağlık ekipmanına ihtiyaç duymuş olabiliriz, ancak teknoloji ilerledikçe, normal bir SpO2 seviyesine sahip olup olmadığımızı kontrol etmenin artık daha hızlı ve akıllı yolları var.

HUAWEI’nin WATCH GT 2 Pro, WATCH GT 2 ve WATCH GT 2eakıllı saatleri ile birlikte Watch Fit akıllı spor saati istenildiği anda SpO2 ölçümü yapabilmeleri ile kullanıcıların sağlıklarını çok daha yakından ve detaylı kontrol etmelerine olanak sağlıyor.

HUAWEI Watch GT 2 Serisi ve HUAWEI Watch Fit ile Kan Oksijen Doygunluğu (SpO2) ölçümü kontrolünüz altında

Kimlerin düzenli olarak SpO2 seviyesini kontrol etmesi gerekir?

Bazı kişiler veya durumlar, hipoksemi ile karşılaşma riski daha yüksek olabilir:

Yoğun bir programı olan insanlar: Günümüzde herkes iş-yaşam dengesini tutturamıyor. Yeterince dinlenmeden stresli bir ortamda çalışmak insan beyninin alım miktarını aşan oksijen tüketmesine neden olabilir.

Yüksek rakımda bulunan kişiler: Yüksek rakımlar, düşük oksijen satürasyon seviyelerine veya bireyin kanının desatürasyonuna neden olabilir. Bu durum, yüksek rakımlarda düşük atmosferik basınç nedeniyle oluşur. Yüksek rakımlarda yaşayanlar veya dağcılık gibi sporlarla uğraşanlar her nefeslerinde ciğerlerine daha az oksijen çekerler.

Yaşlılar: Yaşlanan kalp ve akciğerler, yetersiz oksijen alımına ve yetersiz oksijen beslemesine yol açar. İnsan vücudu oksijeni taşımak için kanı kullanır ve eğer kan hacmi azalırsa oksijen de azalır.

Horlayan kişiler: Horlama, kısa süreli veya uzun süreli solunum tıkanıklığına neden olabilir, bu da hipoksiye yol açabilir, düşük uyku kalitesine ve hatta organ hasarına neden olabilir.

Normal SpO2 düzeyi nedir?

Normal koşullar altında, sağlıklı bir insanın SpO2 seviyesi 90 ile 100 arasında olmalıdır. Bir kişinin SpO2 seviyesinin, tamamlayıcı oksijen gibi herhangi bir dış yardım almadan normal seviyenin üzerine çıkma olasılığı çok düşüktür. Bununla birlikte, SpO2 seviyesi normalin altındaysa, o kişide hipoksemi gelişme riski vardır. Bu durum doktorlar tarafından derhal tedavi gerektirir.

HUAWEI WATCH GT 2 Serisi akıllı saatleri ve HUAWEI Watch Fit için her zaman en son güncellemeler ile en yeni özellikleri sunması için Huawei AppGallery üzerinden HUAWEI Sağlık uygulamasını indirebilirsiniz:

https://huaweimobileservices.com/appgallery/