Sosyal Medya

Genel

IBM THINK 2024’TE YAPAY ZEKA VE HİBRİT BULUTUN GELECEĞİ ŞEKİLLENDİ

ABD Boston'da sürdürülebilir uygulamaları ile bilinen Boston Kongre ve Sergi Merkezi ile Omni Seaport'ta gerçekleşen IBM Think 2024, inovasyon ve iş birliği temalarıyla öne çıktı.


IBM THINK 2024’TE YAPAY ZEKA VE HİBRİT BULUTUN GELECEĞİ ŞEKİLLENDİ

Ereteam, IBM Think 2024 Etkinliğine Katıldı

ABD Boston’da sürdürülebilir uygulamaları ile bilinen Boston Kongre ve Sergi Merkezi ile Omni Seaport’ta gerçekleşen IBM Think 2024, inovasyon ve iş birliği temalarıyla öne çıktı. Türkiye’nin ilk ve önde gelen yazılım danışmanlık şirketlerinden olan Ereteam, bu etkinlikte yapay zeka, hibrit bulut ve kuantum hesaplama konularında en son gelişmeleri yerinde inceledi.

 

IBM, yeni teknolojilerini ve stratejik iş birliklerini tanıttığı, AI ve hibrit bulut alanlarındaki yenilikleri vurguladığı IBM Think 2024 etkinliğini düzenledi. Bu etkinlikte, IBM’in dünya genelinde 70 kuantum bilgisayarı ile 3 trilyon iş yükünü yönettiği ve bu teknolojinin önümüzdeki beş yıl içinde karmaşık problemleri çözmede önemli bir rol oynayacağı vurgulandı.

Etkinliğin katılımcıları arasında, Türkiye’nin ilk yazılım danışmanlık şirketlerinden biri olan Ereteam CEO’su Kutlay Şimşek ve EVP Kuzey Amerika Ülke Lideri Burak Tansuğ da yer aldı ve ülkemizi temsilen bu etkinliğe katıldı. IBM CEO’su Arvind Krishna, işletmelerin AI ve hibrit bulut çözümleriyle nasıl ölçeklenebileceğini tartışırken, Rob Thomas AI ve otomasyonun dönüştürücü gücüne dikkat çekti. Ayrıca, Kareem Yusuf ve Dinesh Nirmal Watsonx asistanları ve güvenilir veri kullanımıyla üretici AI’nın etkilerine odaklandı. Ric Lewis ve Darío Gil ise AI için mimari ihtiyaçlar ve açık AI’nın geleceği üzerine önemli görüşlerini paylaştılar.

Yeni Ürünler İş Süreçlerinde Üretkenliği ve İnovasyonu Artırıyor

IBM, etkinlik kapsamında IBM Concert ve IBM Z platformu için üretici AI asistanı gibi yeni ürünlerini tanıttı. Ereteam, bu yeniliklerin iş süreçlerinde üretkenliği ve inovasyonu artırma potansiyelini değerlendirdi. Kuantum hesaplama da etkinliğin önemli gündem maddelerinden biri oldu ve IBM’in dünya genelinde 70 kuantum bilgisayarı ile 3 trilyondan fazla iş yükünü yönettiği bir kez daha vurgulandı.

Ereteam CEO’su Kutlay Şimşek, “IBM’in yeni ürünleri, özellikle iş süreçlerinde verimliliği artırma ve yenilikçi çözümler sunma konusundaki yetenekleri ile dikkat çekiyor. Bu gelişmelerin potansiyelini Türkiye’ye taşımayı hedefliyoruz.” dedi.

Sürdürülebilirlik ve Etkileşim Odaklı Deneyimler Öne Çıktı

IBM’in sürdürülebilirlik ve interaktif deneyimlere verdiği önem de etkinlik boyunca öne çıktı. Think Forum, katılımcılara bire bir ve küçük grup oturumlarına katılma imkanı sunarken, rol tabanlı AI sergileriyle etkileşim fırsatı sağladı. Etkinliğe 5000’den fazla kişi katıldı ve IBM’in müşteri ve ekosistemlerine yönelik taahhütlerini dinleme fırsatı buldu.

IBM’in Silver Reseller Partneri olan Ereteam’in CEO’su Kutlay Şimşek, “Bu prestijli etkinlikte yer almaktan büyük memnuniyet duyduk. IBM’in yenilikçi çözümlerini ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımlarını ilk elden görmek bizim için çok kıymetliydi. Türkiye’yi temsil etmek ve küresel iş dünyasının önde gelen isimleriyle etkileşimde bulunmak, Ereteam olarak bizi daha da motive etti.” İfadelerini kullandı.