Sosyal Medya

Android

İddialara Göre S7 ve G5 İris Tarama İle Gelebilir!

Teknoloji dünyasında şimdilerde gözler yeni amiral gemilere çevrilmiş durumda. Ve bu yeni amrila gemileri ile ilgiler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre Galaxy S7 ve LG G5 İris Tarama ile Gelebilir.

Teknoloji dünyasında şimdilerde gözler yeni amiral gemilere çevrilmiş durumda. Ve bu yeni amrila gemileri ile ilgiler hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre Galaxy S7 ve LG G5 İris Tarama ile Gelebilir.

Samsung ve LG’nin sıradaki olası amiral gemileri Galaxy S7 ve LG G5, gelen yeni raporlara göre yüksek ihtimalle özel bir iris tarama sistemine sahip olacak.

Yeni güvenlikli sizi gözünüzden tanıyan telefon tanıtıldı !

Geçtiğimiz Mart 2015 tarihinde gelen iddialar, hem LG’nin hem de Samsung’un yeni nesil akıllı telefonlarında iris tarama teknolojisini kullanmak niyetinde olduklarını içeriyordu. Bugün itibariyle Güney Koreli kaynakların sunduğu raporlar ise dedikoduyu doğruluyor ve yüksek ihtimalle yeni nesil Samsung ve LG akıllı telefonları iris tarama ile geleceğini gösteriyor.

Tahminlere göre gelecek sene karşımıza çıkması muhtemel Galaxy S7 ve LG G5 üzerinde yoğunlaşırken, biometrik güvenlikli giriş sisteminin bir hayli olası olduğu belirtiliyor.

Samsung Galaxy S5 piyasaya sürülmeden önce kulislerde konuşulan ve S5’in iris tarama ile üretime gireceğini içeren söylentiler cihaz duyurulduğunda haberler asılsız çıkmış, gözler ise sıradaki tablet telefon olan, Galaxy Note 4’e çevrilmişti. Samsung’un yeni nesil phablet’i Galaxy Note 4 “kesinlikle” iris tarayıcısına sahip olunacak denirken, şirket bu hayalleride suya düşürmüştü.

Şimdiyse hem Galaxy S7 hem de LG G5 için aynı iddialar Güney Kore medyasında dile getiriliyor, cihazların iris tarama teknolojisi ile üretime girmesi adına iki firmanın da canla başla çalıştığı ekleniyor.

Çin’de geçtiğimiz ay satışa çıkan ve ilgi ile karşılanan Vivo X5 Pro adlı model ilk iris tarayıcılı akıllı telefon olarak anılıyor. Öte yandan Japonya’da NTT DoCoMo’dan satılan Fujitsu Arrows NX F-04G modeli de bir başka iris taramalı akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Bakalım Güney Koreli devler, LG ve Samsung, yeni nesil akıllı telefonlarında “gerçekten de” bu teknolojiyi getirip bizlere daha güvenlikli cihazlar sunabilmeyi başarabilecekler mi ?