Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Identify Türkiye, KYC Wallets ve KYB Wallets çözümlerini duyurdu 

Identify Türkiye, dijital cüzdan alanında uzaktan müşteri edinimine imkan veren KYC Wallets ve KYB Wallets çözümlerini duyurdu.

Identify Türkiye, KYC Wallets ve KYB Wallets çözümlerini duyurdu

Identify Türkiye, dijital cüzdan alanında uzaktan müşteri edinimine imkan veren KYC Wallets ve KYB Wallets çözümlerini duyurdu. Hem dijital cüzdan sağlayıcıları hem de ödemelerini kendi yönetmek isteyen şirketler için geliştirilen çözümler; şirketlerin hem dijital cüzdan kullanan son kullanıcılarını hem de B2B müşterilerini tek bir platformdan yönetme imkanı sağlayarak dönüşüm oranlarını yükseltmesini sağlıyor. 

Capgemini Araştırma Enstitüsü’nün, ‘World Payments Report 2020’ verilerine göre, tüketicilerin yarıya yakını QR tabanlı ödemeler de dahil olmak üzere dijital cüzdanları kullanmayı tercih ediyor. Dünya genelinde 2019’da 2,3 milyar adet olan dijital cüzdan sayısının ise pandemi etkisi ile birlikte dört yıl içinde yaklaşık 4 milyara ulaşacağı bekleniyor. McKinsey raporu da dijital cüzdanların 2023’e kadar yüzde 52,2 ve yüzde 29,6 ile hem e-ticaret hem de fiziksel ödemelerde lider konuma ulaşacağını öngörüyor. Dijital cüzdanların artan kullanımlarında ise COVID-19 salgınının fiziksel temastan kaçınmak için nakitsiz işlemlerin benimsenmesini hızlandırması önemli bir rol oynuyor.

Identify Türkiye, dijital cüzdan alanında uzaktan müşteri edinimine imkan veren KYC Wallets ve KYB Wallets çözümlerini duyurdu.

Dijital cüzdan kullanımın Türkiye gibi dijitale hızlı adapte olan bir ülkede çok hızlı şekilde benimsendiğini ve uzaktan müşteri edimin süreçleriyle kullanımının katlanarak artacağını ifade eden Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal:

“Uzaktan müşteri edinim süreçleri dijital cüzdan alanında diğer sektörlerden farklı olarak müşterilerine doğrudan ödeme hizmeti sunmak isteyen ve hem son kullanıcılarını hem de B2B müşterilerini tek bir platformdan yönetmek isteyen şirketler için kritik bir önem arz ediyor. Hem B2C hem de B2B müşterilerinin uzaktan müşteri edinim süreçlerini tek bir platformdan yöneten şirketler günün sonunda onlar için kritik öneme sahip olan dönüşüm oranlarını önemli ölçüde artırıyorlar. Identify Türkiye olarak yoğun Ar-Ge çalışmaları sonrası geliştirdiğimiz KYC Wallets ve KYB Wallets çözümlerimizle müşterilerimizin iş süreçlerini iyileştirme, operasyonel maliyetlerini azaltma ve dönüşüm oranlarını artırma imkanları sunuyoruz.” diyor.