Sosyal Medya

Mobil

İlk 3D Ekranlı HD Çözünürlüğe Sahip Telefon!

İşte dünyanın ilk HD çözünürlüğe sahip 3D ekranlı akıllı telefonu. Çinli firma 3 boyutlu ekrana sahip akıllı telefonunu üretmiş.

İşte dünyanın ilk HD çözünürlüğe sahip 3D ekranlı akıllı telefonu.

İlk olarak 2011 yılında karşılaştığımız 3 boyutlu ekrana sahip akıllı telefonlar, o dönem büyük bir ilgi görmüştü. HTC ve LG’nin bu girişiminden sonra pek desteklenmeyen bu alana şimdi ise yeni bir üye daha katılıyor.

4 yıl önce karşımıza çıkan 3D ekrana sahip HTC Evo 3D ve LG Optimus 3D; o dönemler için iyi bir çözünürlük sunuyor denilebilirdi. Sırası ile 540p ve 480p çözünürlük sunan akıllı telefonlar, ne yazık ki tüketicilerden beklediği ilgiyi göremedi. Küçük ekranda 3 boyutlu görüntü pek mantıklı gelmez iken;bir de işin içine 3 boyutlu ekranların yarattığı baş dönme sorunları eklenince bu modellerin adını bir daha duyamaz olduk.

İlk 3D Ekranlı HD Çözünürlüğe Sahip Telefon!

İşte İlk HD Çözünürlüklü 3D Ekrana Sahip Telefon!

Şimdi ise adını pek duymadığımız bir Çinli firma, bu alana el atmış ve dünyanın ilk HD çözünürlük sunan; 3 boyutlu ekrana sahip akıllı telefonunu üretmiş.

VKWorld isimli üreticinin Discovery S1 adını verdiği cihaz; Gorilla Glass 3 ile korunan 5,5 inç büyüklüğündeki ekranında dünyanın ilk 3 boyutlu 720p (267 ppi) görüntüsünü sunuyor. Ayrıca cihazın ekranının dünyada ilk defa 3.0D eğime sahip ekran olacağını da ekleyelim.

İlk 3D Ekranlı HD Çözünürlüğe Sahip Telefon!

Cihazın diğer teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz belli değil. Bakalım VKWorld Discovery S1, 3D ekranlı akıllı telefonların üzerindeki tozu kaldırabilecek mi, ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.