Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Instagram, NFT özelliklerini 100’den fazla ülkeye genişletiyor

Instagram, Mayıs ayında yayın gönderilerinde, mesajlarda ve Hikayelerde halka açık bir NFT testi başlatmıştı. Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor.

Instagram, NFT özelliklerini 100’den fazla ülkeye genişletiyor

Instagram, Mayıs ayında yayın gönderilerinde, mesajlarda ve Hikayelerde halka açık bir NFT testi başlatmıştı.

The non-fungible token (NFT) piyasası aslında bir uçuruma düştü ancak bu Instagram’ın dijital koleksiyonları ikiye katlamasını engellemiyor. Mayıs ayındaki bir test tanıtımı sonrasında  uygulama, NFT özelliklerini Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’da 100’den fazla ülkeye genişletiyor.

Instagram kullanıcıları, NFT’leri özet akışlarına ve mesajlarına ve ayrıca Hikayelerdeki artırılmış gerçeklik çıkartmalarına dahil edebilecekler. NFT yaratıcıları ve koleksiyoncuları, atıf yapılabilmesi için otomatik olarak Instagram tarafından etiketlenecek. Henüz Instagram’da NFT alıp satamasak ta , bu Meta bir pazarında çalışmaların giderek hızlandığını görebiliyoruz.

Instagram bugün itibariyle Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet’a ek olarak Coinbase ve Dapper’ın üçüncü taraf cüzdanlarını da destekliyor. Ethereum ve Polygon blok zincirlerinin yanı sıra Flow’u da destekleyecek…

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, genişlemeyi (başka nerede olacak tabi?) bir Instagram gönderisinde duyurdu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mark Zuckerberg (@zuck)’in paylaştığı bir gönderi