iOS Kullanıcılarının Neredeyse Tamamı Son Sürüme Geçti

iOS Kullanıcılarının Neredeyse Tamamı Son Sürüme Geçti

iOS ile ilgili yayınlanan bilgiler ise Android’in aksine Apple‘ın son işletim sistemine yoğun bir ilgi gösterildiğini ve büyük çoğunluğun iOS 8’e sahip olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Android’in Lollipop’un benimsenme oranlarından yana yüzünün gülmediğini ve çok küçük bir kitlenin son sürüm Android kullandığını sizlere aktarmıştık.

Açıklanan istetisiklere göre Apple cihazları sahiplerinin yalnızca yüzde 13‘ü bir önceki işletim sistemi olan iOS 7’de kalmış durumda. Daha da eski sürümleri kullananlar ise yüzde 2 gibi oldukça küçük bir dilimi oluşturuyor. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında iPhone’ların yüzde 90’ı iOS 7‘ye geçiş yapmış ve iPad’lerin de yüzde 85’i iOS 7’ye terfi etmişti. Bunun en büyük sebebi tabii ki iOS 7’nin önceki sürümlere göre radikal bir yenilikle gelmiş olması ve büyük merak uyandırması. iOS 8 daha çok işletim sistemiyle ilgili düzeltmeleri ve temel yenilikleri içerdiği için bu rakamı yakalayamadı. Fakat buna rağmen şu an kullanıcıların yüzde 85‘i iOS 8 işletim sistemini kullanıyor. Yine tasarım konusunda çok büyük değişiklikler içermeyen iOS 9’un ne kadar kısa sürede yayılacağını ise zaman gösterecek.

Ana Sayfa » Mobil » iPhone » iOS Kullanıcılarının Neredeyse Tamamı Son Sürüme Geçti