Sosyal Medya

iPhone

iPhone 6S Ekran Özellikleri Belli Oldu

Apple çözünürlük konusunda halen sektörün dışında kalmasıyla eleştirilirken iPhone 6S Plus'ın 2K ekrana sahip olacağı ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Apple çözünürlük konusunda halen sektörün dışında kalmasıyla eleştirilirken iPhone 6S Plus’ın 2K ekrana sahip olacağı ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Apple her sene model yenileyen bir firma değil. iPhone 3GS’ten beri her yıl ara model olarak “S” serisi telefonlar ile yoluna devam etti. Bu telefonlarda özellikle donanım ve yazılım anlamında farklılıklar olurken Apple tasarım konusunda değişikliğe gitmiyordu. Bu da kullanıcıların eski telefon kullanıyorlarmış hissiyatına kapılmalarını engelleyen müthiş bir pazarlama stratejisidir.

iPhone 6S ve 6S Plus’ın Ekran Boyutları Ne Olacak?

Japan Display’e 1,7 milyar dolarlık yatırım yaptığı belirtilen Apple’ın yeni panellerini burada üretmeye başladığı söylenmeye başladı ve bununla birlikte panellerin özellikleri de belirmeye başladı. Buna göre yeni nesil iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta ekran boyutu değişmeyecek ve şirket yoluna 4,7 ve 5,5 inç ekranlarla devam edecek.

iPhone 6S ve 6S Plus’ın Ekran Çözünürlükleri Ne Olacak?

Bu konuda kesin bir şey söylemek takdir edersiniz ki imkansız ama Apple tedarikçilerinden gelen bilgilere göre firma iPhone 6S’te 1080p, iPhone 6S Plus’ta ise geçtiğimiz günlerde JDI tarafından tanıtılan 2K çözünürlüğünde 1500:1 kontrast oranına sahip 500ppi değerinden fazla olan In-cell Touch Quad HD panelin bu telefonda kullanılacağı belirtilmekte.