Categories: iPhone

iPhone 8 Fiyatları Düştü, Çin’de 165 Dolar Düşen iPhone 8 Alıcı Bulmuyor

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatları 3 Kasım’dan Sonra Düşebilir, işte Kanıtı!

iPhone 8 Fiyatları Düştü, Çin’de 165 Dolar Düşen iPhone 8 var.

Düşük Talep Sonrası iPhone 8 Fiyatları Çin’de Düştü. iPhone 8 Çin’de En Düşük Talep Gören iPhone Modeli Oldu.

Çin’de iPhone 8 Fiyatları Düşük Talep Sonrası 165 Dolar Düştü

Teknoloji dünyası Apple’ın aynı anda, iPhone 7’nin bir anlamda geliştirilmiş modeli olarak duyurulan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile ondan bir kaç ay sonra satışa çıkacak iPhone X’i duyurmasını taktiksel büyük bir hata olarak yorumladı. Bu konuda bir çok şey söyleniyor. Ancak haklı oldukları Çin’den gelen raporlar sonrasında ortaya yavaş yavaş çıkıyor.

iPhone X‘in 3 Kasım’da piyasaya çıkması bekleniyor. Haliyle Apple’ın 2017 sonbaharında satışa sunduğu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, akıllı telefon ekosisteminde istenmeyen evlat muamelesi görüyor.

iPhone 8 Fiyatları Düştü, Çin’de 165 Dolar Düşen iPhone 8 Alıcı Bulmuyor

iPhone 8 için en yeni sorun işareti dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı ÇİN’den geliyorSouth China Morning Post‘ta yer alan habere göre Çin’deki bazı büyük e-perakendeciler, düşük talebin karşısında, iPhone 8’i daha cazip hale getirmek için yeni iPhone 8 fiyatında indirime gitti.

Raporda Suning.com’da iPhone 8 Fiyatında 1.100 Yuan yaklaşık 165.50 dolarlık bir indirim yapıldı. Bir Başka sitede ise 800 Yuan yani yaklaşık 120.34 Dolarlık bir indirim söz konusu.

Ortalama 150 Dolarlık İNDİRİM, Apple’ın iPhone 8 ile Çin’li kullanıcıları yakalayamadığı açık bir şekilde görülüyor.

Bir endüstri analisti yayına verdiği demeçte, fiyatın düşürülmesinin cihazın; “Çin’de en kötü satılan amiral gemisi iPhone modeli” olduğuna işaret ettiğini söyledi.

Apple’ın 9 Eylül’de etkinlikle satışa sunduğu iPhone 8’in beklenen ilgiyi görmediğini; satış rakamlarının düşüklüğü zaten gösteriyordu. iPhone 7’nin piyasaya çıktığı ilk ay satışlarına kıyasla iPhone 8 satışları oldukça sönük kalmış durumda.

Tedarik problemleri gözleri iPhone X’e çevirmiş olsa da; yeni modelin Kasım ve Aralık aylarında nasıl bir ilgi göreceği de gizemini koruyor. Bu arada olan iPhone 8’e olmuş gibi görünüyor.

Apple bu konuda bir açıklama yapmıyor olsa da iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın arada ezilip kaybolacağını ön görmek zor değil. Özellikle büyük Çin pazarında durum böyle.

Mashable

Behti Soykan

Recent Posts

Porsche Şarj Hizmeti, Elektrikli Otomobiller için Ücretsiz Şarj Uygulaması

Porsche elektrikli otomobiller için şarj uygulaması geliştirdi Porsche elektrikli otomobillere uygun şarj istasyonlarını navigasyon üzerinde tüm detaylarıyla gösteren uygulama geliştirdi.…

18 saat ago

Yeni Nesil 911 Acil Durum Araması Devreye Giriyor, iOS 12 Özelliği!

Apple ABD Kullanıcıları için 911 Aramalarında Kullanılacak Yeni iOS 12 Özelliğini Duyurdu iOS 12 Acil Durum Aramalarında Konumunuzu Otomatik Paylaşacak.…

19 saat ago

Volvo Kendi Kendini Park Eden Yat İnşa Etti [VİDEO]

Volvo Penta Kendi Kendini Park Edecek Yat İnşa Etti Volvo Kendi Kendini Park Eden Yat İnşa Etti [VİDEO]. Bit tekne…

20 saat ago

Fortnite Heyecanı Nintendo Switch’e Taşınıyor, Her Platformda O Var!

Fortnite Heyecanı Nintendo Switch ’e Taşınıyor Nintendo Switch sahipleri de artık Epic Games’in tüm dünyada rekorları alt üst eden oyunu…

22 saat ago

Sennheiser GSP 500 ve GSP 600 Oyuncu Kulaklıkları Hi-Fi Ses Kalitesi Sunuyor

Sennheiser’dan iki yeni oyuncu kulaklığı Sennheiser GSP 500 ve GSP 600 Oyuncu Kulaklıkları Hi-Fi Ses Kalitesi Sunuyor. e-spor oyuncularına hende…

23 saat ago

Dünya Kupası Keyfini Sony XF90 BRAVIA TV Modelleriyle Çıkar

Dünya Kupasının Keyfini Çıkarmanın Tam Zamanı, Sony Modelleri Sizleri Bekliyor! Bütün dünyada futbol heyecanı başladı. Sony, bu futbol şölenini sahada…

23 saat ago