Sosyal Medya

Ne? Nasıl yapılır?

Kadınlar En Çok Hangi Renk Araç Satıyor? Peki Ya Erkekler?

Kadınlar En Çok Hangi Renk Araç Satıyor? Peki Ya Erkekler? Benzinli mi ? Dizel mi? Peki ya Otomatik Vites? 2017'nin "EN" leri burada

Kadınlar En Çok Siyah Erkekler ise Beyaz Araç Satmayı Tercih Ediyor

Kadınlar En Çok Hangi Renk Araç Satıyor? Peki Ya Erkekler? İşte araç satışında kadın ve erkeklerin tercihleri…

Aracını kolay, hızlı ve güvenilir yoldan satmak isteyenlerin tercihi Ototrink.com, araç satışlarında 2017’nin ‘en’lerini derledi. Ototrink.com’un 2017’nin ikinci yarısında ekspertiz merkezlerinde işlem yapan araçlardan derlediği istatistiklere göre, kadınlar en çok siyah, erkekler en çok beyaz renk araç satıyor. İstatistiklerde vites seçeneği ve yakıt tipine dair de ilginç bilgiler bulunuyor.

Hızlı, güvenilir araç alım platformu Ototrink.com, 2017 yılının ikinci yarısında ekspertiz merkezlerinde işlem yapan araçların istatistikleriyle 2017’nin ‘en’lerini derledi.

İşte araç satışında kadın ve erkeklerin tercihleri:

Erkekler Beyaz’dan Kadınlar Siyah’tan…

Söz Konusu verilerine göre kadınların yüzde 35’i siyah araba satıyor. Kadınların satmayı en az tercih ettikleri ya da almayı tercih etmedikleri renk ise mavi. Erkeklerin satmayı en çok tercih ettiği renk ise yüzde 40’lık bir oranla beyaz araçlar. Erkeklerin en az satmak istediği rengin lacivert olduğu göze çarpıyor.

Kadınlar En Çok Hangi Renk Araç Satıyor? Peki Ya Erkekler?

Erkeklerin tercihi otomatik vites

Kadın kullanıcıların istatistiklerine bakıldığında, manuel ve otomatik vites araç satışlarında bir yakınlık olduğu görülüyor. Kadınların yüzde 46’sı manuel araçlarını satmak isterken, yüzde 54’ü ise otomatik araçlarını değiştirmek istemiş. Erkeklere bakıldığında ise durum biraz daha farklı. Erkeklerin yüzde 40’ı manuel araçlarını satarken, yüzde 60’ı otomatik araçlarını satmayı tercih etmiş.

Dizel ve benzin tercihleri dengede

Bunun yanı sıra kadınların yüzde 58’le en çok benzinli araçlarını sattığı, erkeklerin ise yüzde 52’yle dizel araçlarını sattığı görülüyor. Erkeklerde dizel ve benzinli araç arasında daha dengeli bir dağılım olduğu dikkat çekiyor.

Ekspertiz merkezlerine getirilen araçlardan elde edilen istatistikler, kadın ve erkeklerin araçlarındaki tercihleri de gözler önüne seriyor:

  • Kadınların %58’inin, Erkeklerin %48’inin benzinli
  • Kadınların %42’sinin, Erkeklerin %52’sinin dizel
  • Kadınların %46’sının, Erkeklerin %40’ının manuel
  • Kadınların %54’ünün, Erkeklerin %60’ının otomatik

Kadınlar En Çok Hangi Renk Araç Satıyor?