Sosyal Medya

Genel

Kayseri Belediyesi Ücretsiz İnternet Hizmeti Vermeye Başladı!

Uygulama sayesinde Kayserililer şehrin 22 noktasından internete ücretsiz olarak bağlanabiliyorlar.

Kayserililer artık internete hiçbir ücret ödemeden girebiliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, diğer belediyelere örnek olacak cinsten bir uygulama başlattı. Uygulama sayesinde Kayserililer şehrin 22 noktasından internete ücretsiz olarak bağlanabiliyorlar.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ücretsiz internet hizmetinin %70’lik bölümünün fiber alt yapı sayesinde oluşturulduğu ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı 22 noktada bu hizmetin halka sunulduğu belirtildi.

1

Bölge Sayısı Artacak
Kayserili yöneticiler, halktan gelecek olan talep doğrultusunda bu bölge sayısının daha da arttırılabileceğini belirtirken, kullanıcıların bu hizmetten yararlanabilmek için TC kimlik numaralarıyla kayıt yaptırmalarının yeterli olduğunu dile getirdiler.

Yaklaşık olarak 3 aydır hizmet veren uygulamada 12 bin civarında kullanıcının kayıt yaptırdığı belirtilirken, bu kullanıcıların toplam veri kullanımın ise 1.3 TB civarında olduğu açıklandı.

Kayseri’de şu anda ücretsiz internet hizmetinin sunulduğu noktalar ise şöyle;

2

Ali Dağı Mesire alanı, Kıranardı Kent Ormanı, Mevlana Parkı, Gültepe Parkı, Seyyid Burhaneddin Mezarlığı, Tuna Parkı, Emirgan Parkı, İnönü Parkı, (5 noktada), Beştepeler Parkı ( 2 iki nokta), Fuar Kadir Has Parkı, Cumhuriyet Meydanı, Kurşunlu Parkı, Mimarsinan Parkı (2 nokta), Alpaslan Parkı ve Büyükşehir Belediyesi Parkı.