Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Koçsistem, Bilişim 500’de Sekiz ayrı kategoride birincilik ödülü aldı!

KoçSistem, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi (Bilişim 500) Araştırması’nda sekiz kategoride birden birinci oldu. 

Sekiz ayrı kategoride birincilik – PAZAR LİDERİ KOÇSİSTEM

KoçSistem, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi (Bilişim 500) Araştırması’nda sekiz kategoride birden birinci oldu. 

“Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” ana kategorisinde Türkiye pazar liderliğini sürdüren KoçSistem, yedi ayrı kategoride daha birinciliğe layık görüldü.

KoçSistem’in yüzde 100 iştiraki KoçDigital ise ileri analitik ve nesnelerin interneti alanındaki pazar liderliğini; “Yapay Zeka” kategorisinde
son iki yıldır üst üste aldığı birincilik ile koruyor.

Ülkemizin rekabetçi markalarının dijital dönüşüm iş ortağı KoçSistem, kuruluşunun 77. yılında, Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi Araştırması kapsamında “Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” ana kategorisinde pazar liderliğini bu yıl da korudu. Ekonominin dijital dönüşümünü sağlayan yeni nesil çözümlerle Endüstri 4.0’ın ülkemizde yol haritasını şekillendiren KoçSistem; Sistem Entegratörü ve İş Ortağı ana kategorisinin yanı sıra “Donanım”, “BT Hizmetleri”, “Bulut Hizmeti”, “Barındırma Yönetimi”, “E-Fatura/E-Defter/E-Arşiv Hizmeti”, “Veri Ambarı ve İş Zekası Yazılımı” ve “Yapay Zeka” kategorileri olmak üzere toplam sekiz kategoride birincilik ödülüne değer görüldü.

KoçSistem’in yüzde 100 iştiraki KoçDigital, ileri analitik ve nesnelerin interneti alanlarında katettiği mesafeyi, Bilişim 500 Plus “Yapay Zeka” kategorisinin üst üste iki yıldır lideri olarak kanıtladı.

“KoçSistem dijital geleceğe hazır müşterileri ile büyümesini sürdürüyor”

KoçSistem Genel Müdürü ve KoçDigital Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Akarca, Bilişim 500 Ödül Töreni ve Zirvesi sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Türkiye’nin dijital dönüşüm serüveninde belirleyici katkısı ile pazarın lideri KoçSistem’in ve iştiraki KoçDigital’in Bilişim 500 Araştırması’nda sekiz ayrı kategoride liste başı olarak yer alması kuşkusuz tüm çalışanlarımızı gururlandırıyor. KoçSistem, Türkiye ve yakın coğrafyamızdaki ülkelerde rekabetçi markalara 77 yıldır aralıksız en üst seviyede katkı sunarken, küresel ekonomideki belirsizliklere karşı markasına dayanıklılık kazandırmak isteyen tüm yöneticilerin başlıca teknoloji referansı olmuştur. Bilişim 500 Plus Araştırması’nda Yapay Zeka kategorisindeki birinciliğimiz, yüzde 100 iştirakimiz KoçDigital’in yeni nesil teknoloji şirketi olarak çıktığı yolda sağlam mesafeler kaydettiğinin önemli bir göstergesidir. Sunduğumuz yeni nesil teknolojilerin dönüştürücü gücü müşterilerimizde yeni değer paylaşımlarının ufkunu genişletiyor. Bilişim 500 Araştırması vesilesi ile dijital dönüşüm rotasında yol alan tüm müşterilerimizin yanında durmaya kararlı olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim. KoçSistem dijital geleceğe hazır müşterileri ile büyümesini sürdürecektir.”

KoçSistem Bilişim 500 Birincilik Ödülleri:

  • Yılın Sistem Entegratörü ve İş Ortağı Ana Kategori Birincisi
  • Yılın Donanım Kategori Birincisi
  • Yılın e-Fatura /  e-Defter / e-Arşiv Hizmeti Kategori Birincisi
  • Yılın Bulut Hizmeti Kategori Birincisi
  • Yılın Barındırma Yönetim Hizmeti Kategori Birincisi
  • Yılın Hizmet Kategori Birincisi
  • Yılın Veri Ambarı ve İş Zekası Yazılımı Kategori Birincisi

KoçDigital Bilişim 500 Plus Odülü:

  • Yılın Yapay Zeka Kategori Birincisi