Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

Kodak Ektra 2016, Kamera Odaklı Akıllı Telefon

Kamera Odaklı Akıllı Telefon Kodak Ektra 2016! Kodak'ı ikinci telefon denemesi bir öncekinden daha dikkat çekici.

Kodak, kamera odaklı akıllı telefon markası Kodak Ektra’yı Duyurdu.

Kodak Ektra markasını akıllı telefona taşıdı.Kodak geçmişi olan bir markadır ancak modern fotoğrafik dünya ile çok az alakadar olmuştur. Sırf dijitale geçmeyi ret etmesinden ötürü 2013 yılında iflasın eşiğine kadar geldi. Son dönemlerde ise akıllı telefon ile değişik denemeler yapıyor. Bunlardan biri ki unutulmaya yüz tuttu IM5 Kodak and Polaroid işbirliği ile ilk denemelerindendi.

screen-shot-2016-10-20-at-11-07-46

Kodak’ın akıllı telefon denemelerinde bir başkası olarak karşımıza çıkan Kodak Ektra adını 1941 Rangefinder’dan alıyor. Kodak Ektra kesinlikle akıllı telefondan daha çok bir kamera gibi görünüyor.

The 1941 Kodak Ektra  

kodak ektra

Arka tarafı siyah yapay deri ile kaplı. Bir taraf bildiğimiz gibi tutmayı kolaylaştırıcı hafif kavisli ve üstünde özel deklanşörü var. Çıkıntılı objektifin altında ise 21 Megapiksel Sony Sensör bulunuyor.

Kodak Ektra 2016

Kodak Ektra ile kesinlikle fotoğraf makinesi meraklılarına hitap etmeyi umuyor.

Kodak aslında sorun birçok akıllı telefonda zaten bu yetenekler varken nasıl rekabet edecek bir ürün ortaya koyabilir. Bu amaçlada Ektra’yı daha fotoğrafçı dostu bir cihaz haline getirmek için Aralarında Cat, JCB ve Ministry of Sound gibi firmalar ile birlikte çalıştı.

Kodak Ektra 2016

Kamera uygulamasında örneğin, farklı çekim modlarına erişimini sağlayan bir Dijital Sahne Çekimi özelliği var.

Manuel, Manzara, Spor, Makro – bunlar hala Kodak marka seven herkese tanıdık gelen terimler olsa gerek.

manual

Kodak Ektra karşımızda cihaz yüksek kamera ile donatılmış, Cihazın ön kamerası 21 megapiksel hızlı odaklı sensörü F2.0, PDAF ile aynı zamanda arka kamera faz algılama ve otomatik odaklama ile 13 megapiksel kamera var, OIS, Çift LED Flaş ile birlikte geliyor.

Kodak Ektra 2016

Kodak Ektra gücünü 10 Çekirdekli MediaTek Helio X20 işlemciden alıyor. 3 GB RAM’i ve 32 GB depolama alanı var. Bu alan MicroSD desteği ile 128 GB’a kadar yükseltilebiliyor. 3000 mAh’lik bataryası ve Pump Express isimli hızlı şarjı destekliyor.

5-inçlik Full HD 1080p ekranı ve Android 6.0 işletim sistemi var. Android 7.0 Nougat güncellemesi konusunda net bir bilgi yok.

Kodak Ektra 2016 Galeri

 

 

Kodak Ektra Tüm Teknik Özellikleri 

 • ANDROID 6.0 (Zefir)
 • F2.0, PDAF, OIS, Çift LED Flaş ile 21MP hızlı odaklamalı kamera sensöründen gelen profesyonel sonuçlar
 • 13 MP faz algılamalı otomatik odaklama F2.2 PDAF kamera öne bakan
 • 3GB RAM ile Helio X20 2.3GHz Decacore işlemci
 • MicroSD kartlar ile genişletilebilir 32GB hafıza,
 • Gelişmiş Manuel Modu – Pozlama, ISO, Odak Uzunluğu (Manuel / Otomatik) ayarlanabilir, Beyaz Dengesi, Deklanşör Hızı, Diyafram (sabit f2.0 ana kamera)
 • Tanıdık sahne seçimi arama deneyimi – sahne Akıllı Otomatik, Portre, Manuel, Spor, Bokeh, Gece-time HDR, Panorama, Makro, Manzara, Film / Video modları içerir
 • Tümleşik yüksek kalite baskı uygulaması
 • Super 8 Video Kaydedici
 • Entegre sosyal medya paylaşım
 • USB 3.0 Tip C hızlı şarj 3000mAh,

Kodak Ektra 2016

Kodak Ektra Satış Tarihi ve Fiyatı

Kodak Ektra aralık ayında İngiltere’de ve Avrupa’da satışa sunulacak.İngiltere Fiyatı 449 Sterlin, Avrupa fiyatı ise 499 Euro.

Engadget