Sosyal Medya

Kripto Para

Kripto paralar yurtdışındaki olumlu havadan etkilenmeye çalışıyor!

Bitcoin 60.000$ gerisinde oluşan bu ikilem fiyat yönüyle risk oluştururken, 53.000-60.000$ aralığındaki yatay seyir devam ediyor.

Piyasalarda İkilem, Bitcoin Artmaya Çalışırken, Güvenli Liman Talebi Dolar Endeksini Yükseltiyor

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü haftanın ilk gününde kripto para piyasaları ile ilgili değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi.

Yeni haftaya satıcılı seyirle başlayan kripto paralar yurtdışındaki olumlu havadan etkilenmeye çalışıyor. ABD ana endekslerin bir miktar toparlanması riskli varlık iştahını artırsa da diğer bir ikilem dolar endeksinin de artıyor oluşu. Yatırımcılar piyasada risk gördükleri zaman dolar varlıklarına yönelir ve güvenli liman talebi oluşur.

Bitcoin 60.000$ gerisinde oluşan bu ikilem fiyat yönüyle risk oluştururken, 53.000-60.000$ aralığındaki yatay seyir devam ediyor. Zincir verilerinde ise henüz yükselişi tetikleyebilecek bir ivme görülmedi fakat yüksek montanlı düşüşlerin önüne geçebilecek spot bitcoin alımları irili ufaklı hesaplar tarafından yapıldığını görüyoruz.

Sakin  başladığımız haftada Bitcoin 57.000$ seviyelerine tutunamaması halinde 53.000$ bölgesine kadar düşüşü yatay çerçevede izleyebiliriz.

El Salvador Bitcoin’e dayalı dünyanın ilk tahvili ihraç etmeye ve 1 milyar dolarlık bu yatırımın yarısını jeotermal enerjiden madencilik yapma altyapı çalışmalarına yönlendirecek. ETF’lere gelen talep sonrası tahvil ihracı talebine uluslararası hangi kuruluşların yatırım yapacağı önemli bir nokta olacak.