Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

Kron, Bilişim 500’de Veri Güvenliği Alanında Üst Üste Üçüncü Kez Lider!

Bilişim 500’de Kron, Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri Ana kategorisi, Veri Güvenliği Yazılım kategorisinde üst üste üçüncü kez birinciliği kazandı. (2019, 2020, 2021 yılları gelirlerine göre üst üste üçüncü kez).

Kron, Bilişim 500’de Veri Güvenliği Alanında Üst Üste Üçüncü Kez Lider!

Kron, BThaber Şirketler Grubu tarafından 23 yıldır düzenlenen Bilişim 500 Araştırması’nda Veri Güvenliği Yazılım Kategorisi’nde üst üstü üçüncü kez birincilik ödülünün sahibi oldu. Bununla birlikte firma, ülkemize kazandırdığı dövizlerle yazılım ihracatı gelirlerine göre sıralanan ilk 15 şirket arasına da girdi.

Türk bilişim sektörünün ciroları itibarıyla en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibarıyla sıralayan Bilişim 500’de Kron, Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri Ana kategorisi, Veri Güvenliği Yazılım kategorisinde üst üste üçüncü kez birinciliği kazandı. (2019, 2020, 2021 yılları gelirlerine göre üst üste üçüncü kez). Bununla birlikte Kron, Bilişim 500 Plus kategorileri arasında yer alan Yazılım İhracatı Gelirlerine Göre sıralanan ilk 15 şirketten biri oldu. Gartner, Forrester, KuppingerCole ve Omdia gibi dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinin raporlarına göre global çapta en gelişmiş Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) çözümleri üreten şirketler arasında gösterilen Kron; Avrupa, Asya-Pasifik, Güney ve Kuzey Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya siber güvenlik ürünlerini ihraç ediyor.

Kron Genel Müdürü Mete Sansal

Ödülle ilgili değerlendirmelerini aktaran Kron Genel Müdürü Mete Sansal,

“Bilişim sektörünün nabzını yakından tutan Bilişim 500 araştırması kapsamında verilen ödüllerde Türkiye Merkezli Üretici, Veri Güvenliği Yazılımı kategorisinde üç yıl üst üste birincilik elde etmemiz, bizim her geçen gün hedeflerimize kararlılıkla yürümemizin sektör tarafından da takdir edilmesidir. Bu araştırma sonuçları, Kron’un global çapta, dünyanın alanında lider şirketleri tarafından da tercih edilen siber güvenlik çözümlerinin operasyon kabiliyetini, yenilikçi ve gelişmiş yönleriyle tercih sebebi olduğunun da bir göstergesidir. Kron bu başarıları sadece ulusal çapta kazanmadı, yazılım ihracatı gelirini de sürekli artırarak, Türkiye’ye döviz kazandıran küresel bir oyuncu konumuna dönüştü. Yaptığımız çalışmaların ödüllerle taçlandırılması ülkemiz açısından da sevindirici noktadır.”

Türk bilişim sektörünün en büyükleri yer alıyor

Türkiye’nin bilişim alanında gelişmesinde katkı sunan teknoloji şirketlerinin dahil olduğu ‘Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi-Bilişim 500’ araştırmasının sonuçları bu yıl 23’üncü kez açıklandı. Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen çalışma, kamu ve özel sektör tarafından yakından takip ediliyor.