Sosyal Medya

Yazılım

Kurumsal yedekleme ve kurtarma yazılımında 5. kez lider Veeam!

Gartner tarafından art arda beşinci kez Magic Quadrant Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Yazılım Çözümleri Raporu’nda Lider seçilen Veeam, uygulama yeteneğinde de iki yıl üst üste en üst sırada yer aldı.

Gartner Magic Quadrant 2021

 Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Yazılım Çözümleri Lideri Yine Veeam!

Gartner tarafından art arda beşinci kez Magic Quadrant Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Yazılım Çözümleri Raporu’nda Lider seçilen Veeam, uygulama yeteneğinde de iki yıl üst üste en üst sırada yer aldı.

 

Modern Veri Koruması sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software, Gartner tarafından 2021 Magic Quadrant™ Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri raporunda üst üste beşinci kez lider seçildi. Aynı zamanda üst üste ikinci yıl uygulama yeteneği açısından en üst sıralarda yer alan Veeam, tüm sağlayıcılar arasında vizyon bütünlüğü açısından en olumlu vizyon değişimine sahip şirket oldu.

Rapordan çıkan bu sonuçla Veeam, müşteri verilerini koruma ve eksiksiz Modern Veri Koruma portföyü sunma konusundaki yatırımını ve kararlılığını ve ayrıca on yıllık inovasyon ve ürün mükemmelliği konusundaki itibarını daha da pekiştirdi.

Kuruluşların kolay, esnek, güvenilik ve güçlü Modern Veri Korumayı her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu ve talep ettiğini vurgulayan Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan şunları söyledi: “Üst üste beş yıldır Magic Quadrant Lideri olarak Veeam, sürekli olarak sektörün standartlarını belirleyecek yenililer yapıyor ve uyguluyoruz. Yıllık 1 milyar doların üzerinde abonelik geliri ve 400 binden fazla müşterisiyle Veeam, tüm ortamlarda (Bulut, Sanal, Fiziksel, SaaS ve Kubernetes) en gelişmiş veri korumasını ve en yüksek düzeyde müşteri desteği sağlamaya devam edecek.”

Veeam bu yılın başlarında, Bulut, Sanal, Fiziksel ve Kurumsal iş yükleri(workload?) için en gelişmiş veri koruma çözümünü sağlayan Veeam Backup & Replication™ v11’i piyasaya sürdü. 200’den fazla yeni özellik ve geliştirmeyle, kapsamlı veri yönetimine yönelik tek çözüm, AWS, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform için bir çoklu bulut ortamının tüm karmaşıklıklarını ele alırken, veri yaşam döngüsünün her aşamasını korumaya yetecek kadar güçlü ve esnektir. Veeam’in 13 yıl önce piyasaya sunduğu amiral gemisi ürün, 1 milyon aktif kurulum sayısını aştı.

12 kurumsal veri yedekleme ve kurtarma çözümü sağlayıcısının analizini içeren raporun tamamına linkten ulaşabilirsiniz: https://www.veeam.com/2021-gartner-magic-quadrant.html