Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

“LG NatureFRESH ile Sağlıklı Yaşam” Youtube Serisi Başlıyor

LG Türkiye resmi Youtube kanalında, Beslenme ve Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak’ın anlatımı ve Influencer Merve İpek Öztürk’ün katılımıyla tüketicileri ilk ağızdan bilgilendireceği “LG NatureFRESH ile Sağlıklı Yaşam” Youtube serisini izleyicileriyle buluşturuyor.

Dilara Koçak ve Merve İpek Öztürk’ün katılımıyla “LG NatureFRESH ile Sağlıklı Yaşam” Youtube Serisi Başlıyor

LG NatureFRESH Buzdolabı ile Gıdalarda Uzun Süreli Tazelik…

LG Türkiye resmi Youtube kanalında, Beslenme ve Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak’ın anlatımı ve Influencer Merve İpek Öztürk’ün katılımıyla tüketicileri ilk ağızdan bilgilendireceği “LG NatureFRESH ile Sağlıklı Yaşam” Youtube serisini izleyicileriyle buluşturuyor. Seriye, gıdaların daha uzun süre, ilk günkü tazeliğinde tüketmesine imkan veren LG NatureFRESH™ teknolojisi eşlik ediyor.

Yaz tatilinin biterek herkesin evlerine döndüğü bugünlerde; hem birbirinden lezzetli sebze ve meyveleri daha uzun süre taze tutmak hem de et ürünlerini sağlıklı koşullarda saklamak için buzdolaplarında daha fazla iç alana ihtiyaç duyuluyor. Yenilikçi ürünleri ile tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırırken, yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlarına uyum sağlayacak ürünler sunan LG, resmi Youtube kanalında, Influencer Merve İpek Öztürk’ün sunumu ve Beslenme ve Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak’ın paylaşımlarıyla tüketicileri ilk ağızdan bilgilendireceği “LG NatureFRESH ile Sağlıklı Yaşam” Youtube serisini izleyicileriyle buluşturuyor.

Sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek, taze ve doğru gıda zincirine özen göstermek sağlıklı beslenmenin ilk adımı olduğuna dikkat çekilen çalışmada, Beslenme ve Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak buzdolabı yerleşimi, besinlerin tazeliğinin sağlık açısından önemi gibi birçok konuda en önemli ipuçlarını LG takipçileriyle paylaşıyor. Besinler aslında zamanla çevresel faktörler nedeni ile besin değerini kaybedebiliyor, bu noktada taşıma ve saklama koşulları çok ciddi önem taşıyor. Hasat edildikten sonra soframıza gelene kadar ürünlerin taze gıda tedarik ve saklama zincirinin önemine dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak, aynı zamanda “Besinleri taze olarak tükettiğinizde vitamin ve mineral kaybını en aza indirgeyerek onların tüm sağlık faydalarından daha fazla yararlanacağınızı unutmayın. Onları ne kadar iyi korursak onların da bizi ve sağlığımızı o kadar iyi koruyacağının farkında olun.” buzdolabı yerleşimi ve gıdaların doğru saklamanın öneminin altını çiziyor.

Takipçiler, Dilara Koçak’ın sağlıklı beslenmede buzdolabının önemine değindiği ipuçlarını; LG Türkiye Youtube kanalından ve https://www.lg.com/tr/buzdolabi/naturefresh/hikaye sayfasında yayınlayacağı özel yazılardan takip edilebilecek. Ayrıca çok yakında LG Türkiye sosyal medya hesaplarından yayın tarihinin duyurulacağı @dilarakocakiyiyasam Instagram hesabında yayınlanacak canlı yayında takipçilerinin merak edilen sorularını yanıtlayacak.

LG InstaView Buzdolapları Soğuk Hava Kaybını Önlüyor

“LG IntaView Door-in-Door™” Pratik Kapılı Buzdolapları, geniş iç hacmi ile daha fazla yiyecek depolarken, “tık”lama özelliği ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor. LG InstaView sahipleri, sadece iki tıklama ile buzdolabının kapısını bile açmadan içerisinde yer alan besinleri görebiliyor. Böylelikle, buzdolabının kapısının sürekli açılıp kapanması nedeniyle oluşan soğuk hava ve enerji kaybının önüne geçiliyor; gıdaların daha uzun süre taze kalmasını sağlanıyor.

7 Güne Kadar Uzayan Tazelik Süresi

LG Dondurucu Üstte Buzdolabı”, LG Nature Fresh özelliğiyle, yiyecekleri klasik buzdolaplarına oranla 7 güne kadar uzayan bir süre için ilk günkü canlılığında, sağlamlığında, tazeliğinde ve tadında tutuyor. LG İnverter Lineer Kompresör sayesinde sıcaklık dalgalanmalarını ±0,5℃ aralığında tutan buzdolabı, DoorCooling⁺™ teknolojisiyle yiyeceklerin tadının ve görüntüsünün korunmasına yardımcı oluyor. LG DoorCooling+™ özelliği, geleneksel soğutma sistemlerinden yüzde 35 daha hızlı bir şekilde cihazın iç sıcaklığını daha eşit hale getiriyor ve soğutuyor. İç kısım ile bölmenin kapı tarafı arasındaki sıcaklık farkını önemli ölçüde azaltıyor.

LG NatureFRESH™ buzdolapları ve tüketicilerin akıllı telefonlarındaki SmartThinQ™ uygulaması ile uzaktan kontrol edilebilen NatureFresh özellikli LG InstaView Buzdolaplarında, 31 Ağustos tarihine kadar kadar, LG Brand Shop ve Teknosa mağazalarında 2000 TL’ye varan indirimle sunuyor.