Sosyal Medya

Donanım

Logitech G, Yeni Nesil İnce G515 Oyun Klavyesini Tanıttı

Logitech G, modern tasarıma sahip yeni oyun klavyesini duyurdu. G515 LIGHTSPEED TKL Kablosuz Oyun Klavyesi gelişmiş teknolojisinin yanında yüksek performanslı özellikler sunuyor. Düşük profilli klavye G515, daha estetik bir görünüm sunarken konforlu bir yazma deneyimi de sağlıyor. 

Logitech G, Yeni Nesil İnce G515 Oyun Klavyesini Tanıttı

Yeni G515 LIGTSPEED TKL Oyun Klavyesi yüksek performans ve şıklığı bir arada sunuyor.

Oyun teknolojileri ve ekipmanlarının önde gelen yenilikçi markası Logitech G, modern tasarıma sahip yeni oyun klavyesini duyurdu. G515 LIGHTSPEED TKL Kablosuz Oyun Klavyesi gelişmiş teknolojisinin yanında yüksek performanslı özellikler sunuyor. Düşük profilli klavye G515, daha estetik bir görünüm sunarken konforlu bir yazma deneyimi de sağlıyor.

Logitech Türkiye Kategori & Pazarlama Lideri Cihan Önal, “Düşük profilli tuşlar, daha ince ve kompakt bir tasarım sunarak kullanıcılarımıza rahat bir yazma deneyimi sunuyor. İkonik G915 Oyun Klavyemiz, üst düzey performansı ve premium tasarım özellikleriyle düşük profilli tuşlara sahip bilinen ilk oyun klavyesi olmuştu. Yeni G515’in tasarımıyla sınırları daha da zorladık. G515 ile şık tasarımı korurken, LIGHTSPEED, LIGHTSYNC ve KEYCONTROL gibi en son teknolojik yeniliklerimizi de ürüne dahil ettik.  Böylece oyunculara gelişmiş ve yüksek performanslı bir oyun klavyesi deneyimi vaad ediyoruz.” dedi.

Yüksek Performans ve Konfor İçin Düşük Profil Tasarım

G515 klavyesi, 22 mm yüksekliğiyle oldukça ince ve şık bir tasarıma sahip. Bu düşük profil sayesinde bilek desteğine gerek kalmadan konforlu bir kullanım sunuyor ve uzun oyun anlarını daha keyifli hale getiriyor. Düşük profilli anahtarlarla donatılan G515 klavyede anahtarlar sadece 1.3 mm mesafede harekete geçerken, toplamda ise 3.2 mm hareket mesafesi sunuyor. Bu özellik, geleneksel anahtarlardan daha kısa bir hareket mesafesi anlamına geliyor,  bu durum ise oyuncuların tuşlara daha hızlı basmalarını ve dakika başına daha fazla hareket gerçekleştirmelerini sağlıyor, böylece oyun performanslarını artırıyor.

Üstün Donanım Özellikleri ile Pürüzsüz ve Sessiz Deneyim

G515 klavye, ses yalıtım köpüğü katmanı, önceden yağlanmış anahtarlar, entegre sabitleyiciler ve premium PBT tuş başlıkları ile donatıldı. Bu özellikler, yazma ve oyun deneyimini daha pürüzsüz hale getiriyor. Ses yalıtım köpüğü, tuşlara basıldığında çıkan sesi minimuma indiriyor, önceden yağlanmış anahtarlar ise daha az sürtünme ile daha pürüzsüz bir yazma deneyimi sunuyor. Entegre sabitleyiciler, tuşların daha stabil ve düzgün çalışmasını sağlarken, premium PBT tuş başlıkları dayanıklılık ve uzun ömür sağlıyor. Bu donanım özellikleri sayesinde G515, oyunculara daha rafine ve konforlu bir klavye deneyimi sunuyor.

KEYCONTROL ile Benzersiz Bir Kişiselleştirme

G515, Logitech G’nin yeni duyurulan KEYCONTROL teknolojisi sayesinde oyunculara standart bir klavyenin sunduğundan çok daha fazla kişiselleştirme olanağı sunuyor. Bu teknoloji sayesinde her bir tuş, oyuncuların ihtiyaçlarına göre makrolar, sesli ipuçları, aydınlatma efektleri ve daha fazlası ile özelleştirilebiliyor. Bu özellik, oyunculara oyun deneyimlerini tamamen kendi isteklerine göre şekillendirme imkanı veriyor. Ayrıca, KEYCONTROL teknolojisi, G SHIFT gibi katmanlar ve değiştiriciler içeriyor, bu durum da tek bir tuşa basarak tüm tuş düzenlerini değiştirme olanağı sağlıyor. Böylece, oyuncular farklı oyunlar veya görevler için anında ve kolayca geçiş yapabilirken, maksimum verimlilik ve esneklik elde edebiliyorlar. Bu ileri düzey kişiselleştirme özellikleri, G515’i hem performans hem de konfor açısından üstün bir oyun klavyesi haline getiriyor.

G515 LIGHTSPEED TKL Kablosuz Düşük Profilli Oyun Klavyesinin ek özellikleri:

  • Kullanışlı 2:1 LIGHTSPEED Kablosuz Eşleştirme: Oyuncular, G515 LIGHTSPEED dongle’ı aracılığıyla G502 X PLUS gibi oyun mouselarınıbağlayarak bir USB portunu serbest bırakabilir.

  • LIGHTSYNC RGB Aydınlatma ile Masa Aydınlatma Seçeneği: Oyuncular, ~16.8M renk seçeneği ile deneyimlerini kişiselleştirebilir ve tüm Logitech G ekipmanlarını G HUB ile bağlayabilir.

  • Çok Yönlü Üç Modlu Bağlantı: Oyuncuların LIGHTSPEED kablosuz, Bluetooth® ve USB-C kablolu veri modu arasında seçim yapmalarını sağlar.

  • Kesintisiz Oyun: Klavye, 36 saate kadar kesintisiz, sürekli oyun oynama olanağı sunar.

Siyah ve Beyaz renk seçenekleri bulunan Logitech G515 LIGHTSPEED TKL Kablosuz Oyun Klavyesinin, US layout ve Tactile switch seçeneğiyle önümüzdeki aylarda Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.