Categories: Mobil Uygulamalar

Microsoft Mobilden Windows 10 Bilgisayarına Resim Göndermeyi Kolaylaştırıyor

Microsoft Mobil Kullanıcıların Resim Gönderme İşini Kolaylaştıracak Uygulama Geliştiriyor

Microsoft Mobilden Windows 10 Bilgisayarına Resim Göndermeyi Kolaylaştırıyor.

Microsoft Mobilden PC’ye Doğrudan Resim Gönderecek Uygulama Geliştiriyor. Aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda fotoğraf ve videoları kolayca Windows 10 Bilgisayarınıza aktarabileceksiniz.

Microsoft cep telefonunuzdan Windows 10 PC’ye fotoğraf ve video göndermek için Android ve iOS Sürümlerinin olacağı yeni bir uygulama geliştiriyor.

Italian blog Aggiornamenti Lumia‘da yer alan habere göre;Yeni uygulama,  Windows 10’daki Fotoğraflar uygulamasına eşlik edecek ve cihazlarınız aynı Kablosuz ağda olduğunda içeriklerini masaüstünüze hızlı bir şekilde gönderebileceksiniz.

OneDrive’ın sunduğu işlevselliğe benziyor, ancak bu yeni işlevsellik Microsoft’un bulut depolama hizmetine kaydolma gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Microsoft Mobilden Windows 10 Bilgisayarına Resim Göndermeyi Kolaylaştırıyor

Elbette bu fotoğraflarını PC’lerine göndermek ve orada düzenlemek isteyenler için oldukça güzel haber. Ayrıca telefonlarında GB olarak sıkıntılar çekenler içinde fotoğraf ve videoların kapladığı alanı uygulamaların kullanımına açmak için iyi bir fırsat verebilir.

Buna ek olarak Fotoğraflar Windows 1o’dan daha fazla güncelleme alıyor. Eklenen yeni özelliklerinde fotoğraflarınız ve video içeriklerinizde kullanabileceğiniz ilave özel efektler, çıkartmalar, temalar ve müzikler de yer alıyor.

Yeni özellikler, önümüzdeki aylarda Windows Insider programında yer alanların güncellemesine eklenmek için hazırlanıyor.

Ancak bunu beklemek istemeyenler içinde Google Fotoğraflar uygulamasının benzer bir seçenek sunduğunu hatırlatmak gerekiyor. Google Fotoğraflar uygulamasını Android veya iOS cihazına indirdikten sonra, akıllı telefonunuz Wi-Fi ağına bağlıyken resimler ve videolar otomatik buluta yedekleniyor.

Herhangi bir PC üzerinden ise bu resimlere photos.google.com adresinden hesabınıza girmek suretiyle ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz plan kullanıcıları için resimlerin kalitelerinin düşürüldüğünü söylemeliyiz. Ancak abonelikle kullananlarda bu durum geçerli değil.

Orjinal görüntüleri buluta göndermek istemeyenler için Microsoft’un alternatifi daha iyi olabilir. Bekleyip göreceğiz.

 

Behti Soykan

Recent Posts

Asus Hindistan’da Xiaomi ile Rekabet için 200 Dolarlık Telefon Yaptı

Asus Zenfone Max Pro Özelliklerini 2000'den Fazla Hintli'nin Ortak İstekleri Belirledi. Asus Zenfone Max Pro Hindistan'da satışa sunuldu. Orta sınıf…

16 saat ago

Aston Martin Vantage Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

ASTON MARTIN VANTAGE Mayıs Ayında Türkiye'ye Geliyor İngiliz Spor Otomobil Markası Aston Martin Vantage Modelini Masıs Ayında Türkiye'de Satışa Sunuyor.…

19 saat ago

Yeni Macbook Pro’ların Şişen Pilleri Ücretsiz Değiştirilecek

Apple'dan Başka Bir Pil Problemi Daha, Şimdi de Şişen Macbook Pro Pilleri Ücretsiz Değiştirilecek! Macbook Pro'ların Şişen Pillerine Ücretsiz Değişim…

20 saat ago

İRAN Bankaları Kripto Para Ticaretini Yasakladı

İran Kendi Para Birimini Kontrol Altında Tutmak İstiyor İRAN Bankaları Kripto Para Ticaretini Yasakladı. İran para birimini koruma tedbirleri söz…

21 saat ago

Üst Üste 3. Kez Dünyanın En Çok Tercih Edilen Otomobili

Efsane Ford Mustang Bu Konuda Liderliği Bırakmıyor! Efsane Ford Mustang üst üste 3. kez dünyanın en çok tercih edilen spor…

3 gün ago

e-Fatura Kullanıcılarına e-Arşiv ve e-İrsaliye Zorunluluğu Geliyor

e-Fatura kullanıcıları dikkat! e-Arşiv ve e-İrsaliye zorunluluğu geliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), e-Fatura’ya kayıtlı şirketleri ilgilendiren taslak tebliğ yayımladı. e-Fatura’ya…

3 gün ago