Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Microsoft’tan Silent Hills Atağı

Konami tarafından gelişim aşamasının büyük bir bölümü tamamlandıktan sonra iptaline karar verilen Silent Hills’e Microsoft göz koydu.

Konami tarafından gelişim aşamasının büyük bir bölümü tamamlandıktan sonra iptaline karar verilen Silent Hills’e Microsoft göz koydu.

Konami özellikle son dönemlerde aldığı kararlarla oyun severlerin büyük tepkisini çekmişti. Firma PlayStation 4 için demosunu bile yayınladığı Silent Hills’i iptal ederek bir anda eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Sonrasında ise bu yetmezmiş gibi yetkili isimler yaptıkları açıklamada artık konsollar için AAA kalitede oyunlar yapmayacaklarını belirterek, mobil platformlara yönelmek istediklerini dile getirmişti.

Özellikle Silent Hills’in iptal kararı oyun gündemine bomba gibi düşmüş, projenin devamı için imza kampanyaları düzenlenmiş fakat Konami cephesinden ses soluk çıkmamıştı.

Microsoft Silent Hills’e Talip

Oyuncular Silent Hills’ten umudunu tam anlamıyla kesmek üzereyken geçtiğimiz gün ortaya müthiş bir iddia atıldı. Birçok tanınmış oyun mecrasının da manşetine taşıdığı habere göre Microsoft, Silent Hills’i tamamlanan bölümleriyle satın alıp oyunu piyasaya sunmak istiyormuş.

Microsoft cephesi, Silent Hills konusunda ciddi adımlar atarken, asıl amaç bu anlaşmayı E3’e kadar tamamlayıp, Silent Hills’i Xbox One’a özel olarak duyurarak, ezeli rakibi Sony’e büyük bir çalım atmakmış.

Bu söylentiler ne kadar doğrudur bilinmez ama, Silent Hills’in konsol sattırabilecek kalitede bir oyun olduğu inkar edilemez bir gerçek. Bakalım Microsoft, E3’te bizlere ne gibi sürprizler sunacak. Bekleyip göreceğiz.