Sosyal Medya

Genel

Nasıl Ucuz Bilet Alınır ? Araştırıldı !

Ucuz bilet almanın püf noktaları neler ? Uçak bileti en uygun nasıl alınır ? En ucuz bilet uçuştan 56 gün önce..

En ucuz bilet uçuştan 56 gün önce!

Bir seyahat sitesinin ‘Yıllık Uçuş Araştırması’na göre uçuştan 56 gün önce bilet alarak yüzde 28 oranında kar edebilirsiniz. Başka bir deyişle Yılbaşı için bilet almanın tam vakti!

Türkiye’de pek çok kişi Aralık ayında seyahate çıkmayı, yeni yıla başka bir şehir ya da ülkede girmeyi planlıyor. Peki, uçak biletini hesaplı bir şekilde satın almak ve seyahat masraflarını minimize etmek için ne yapmalı? Seyahat sitesi geleneksel ‘Yıllık Uçuş Araştırması’ ucuz bilet almanın püf noktalarını açıklıyor.

13 MİLYAR UÇUŞ İNCELENDİ

Araştırma kapsamında, dünya genelinde en çok tercih edilen 100 rotada gerçekleştirilen 13.2 milyar uçuşa dair veriler incelendi. En dikkat çekici sonuçlar şöyle:

 

DOĞRU GÜNDE ALINAN BİLET YÜZDE 28 KAR ETTİRİYOR

En ucuz bilet, uçuş tarihinden 56 gün önce bulunuyor. Bileti bu tarihte alarak ortalama yüzde 28 oranında kar etmek mümkün. En pahalı biletler ise uçuş günü alınan biletler.

AKŞAM UÇMAK DAHA HESAPLI

Araştırmaya göre, 18.00 – 00.00 saatleri arasında gerçekleşecek uçuşların fiyatları, günün diğer saatlerindeki uçuşlara göre daha hesaplı. Saat 15.00’ten önce gerçekleşen uçuşlar, en pahalı seçenekler konumunda. Sabah ve akşam uçuşları arasındaki fiyat farkı ise ortalama yüzde 5.

EN UCUZ GÜN SALI

Salı günlerinde yapılacak uçuşlar, haftanın diğer tüm günlerinden daha uygun fiyata sahip. Haftanın en pahalı günü ise pek çok kişinin seyahat etmeyi tercih ettiği Cumartesi. Verilere göre Salı uçanlar, Cumartesi uçanlara göre yüzde 11 oranında kar edebiliyor.

İDEAL TARİH DEĞİŞTİ

Diğer yandan bu yılki araştırma, bilet almak için ideal tarihin değiştiğini de ortaya koyuyor. 2014 ve 2015’teki araştırmalar, bu yıllar içerisinde ideal tarihin uçuştan 53 gün öncesi olduğunu göstermişti. Ancak elbette yıldan yıla değişmeyen sonuçlar da var. Örneğin en pahalı seçenek, halen uçuş günü alınan bilet.

GSM OPERATÖRLERİNİN KAMPANYALARI DA TAKİP EDİLMELİ

Bunlara ek olarak biletinizi ucuza bulduğunuza kanaat getirdikten sonra gsm operatörlerinin kullanıcılarına sağladığı avantajlar olabiliyor. Uyguna bulmuş olduğunuz bileti bedavadan biraz pahalıya getirebilirsiniz.

 

Araştırma hakkında daha fazla bilgi için, link ‘e tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.