Sosyal Medya

Yazılım

Nebim V3 Paylink, mağazada alışveriş deneyimine konfor ve hız getiriyor

NebimV3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu kullanan işletmelerde tüketici, cep telefonu üzerinden, banka cüzdan uygulamaları veya kredi kartlarıyla alışveriş yapabiliyor.

Nebim V3 Paylink, mağazada alışveriş deneyimine konfor ve hız getiriyor

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet ile köklü yazılım üreticisi Nebim Yazılım, önemli bir işbirliğine imza atarak Paynet’in sunduğu Paylink uzaktan ödeme çözümü ile Nebim V3 POS’uentegre etti. Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu, tüketicinin mağazaiçinde limit sınırı olmadan temassız, taksitli ve güvenli ödeme yapmalarınımümkün kılıyor. İşletmelerin iş süreçlerini ve müşteri memnuniyetiniiyileştirirken kârlılığını artırıyor, maliyetlerini azaltıyor.

COVID-19pandemisiyle birlikte hijyen hassasiyeti ve sosyal mesafe kaygısı yükselirken,tüketici davranışlarında önemli bir değişim yaşadı. Özellikle temassız ve mobilödeme ihtiyacı arttı. Öte yandan tüketiciler kredi kartları kullanımında daha fazla taksite yönelmeye başladı.

Rakamlarda tüketici davranışlarındaki bu değişimi net olarak gözler önüne seriyor. BKM verilerine göre 2020 yılında temassız ödemeler 2,5 kat artarken mağaza içinde her5 ödemeden 2’si temassız yapıldı. Dünya genelinde önümüzdeki birkaç yılda da mobil ödemenin hızla artması bekleniyor. Allied Market Research’ün yaptığı son çalışmaya göre 2019 yılında 1,48 trilyon dolarlık hacme sahip olan mobil ödeme pazarı, önümüzdeki 6 yılda 12,06 trilyon dolarlık bir hacme ulaşacak. eMarketer’in yaptığı başka bir araştırma da 2020 yılında 1 milyar olan mobil ödeme kullanıcı sayısının 2023 yılında 1,31 milyar kişi olacağını belirtiyor.

Ödemesistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet de uzaktan ve temassız ödemeler konusunda birçok çalışma gerçekleştiriyor. Sektörde ilk kez link ile uzaktan ve temassız ödeme yapılmasını sağlayan “Paylink” çözümünü 2015 yılında üye işyerlerinin kullanımına sunan Paynet’in pandemi döneminde Paylink üzerinden aldığı ödemeler 3 katına yaklaştı. Temassız ödemelerin de hızlı bir artış yaşadığı bu dönemde Paynet, Türkiye’nin köklüyazılım üreticilerinden Nebim Yazılım ile önemli bir iş birliğine imza atarak, mağazalarda perakende satışta yaygın kullanılan Nebim V3 ile Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonunu geliştirdi. Şirket bu sayede, tüketicilerin hijyen ve sosyal mesafe kaygılarını gideriyor, minimum temasla maksimum konforlu bir alışveriş deneyimi sunuyor.

NebimV3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu ile markalar mağaza içerisinde herhangi bir yerde, kasada, reyonda veya kabinde müşterilerinin hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlıyor. Kasada tüketicinin kuyruk beklemesine gerek kalmadan ödeme yapmasını sağlayan bu yenilikçi çözüm, tüm banka kartlarına taksit imkânı sunuyor, üstelik temassız ödemelerde limit kavramını ortadan kaldırıyor. Tüketiciler kredi kartları yanlarında olmasa dahi mobil cihazlarıyla ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de bir ilk olarak yine tüketiciler, mağaza içerisinde dahi PayPass veyaMasterpass gibi kart saklama altyapılarında kayıtlı kartlarıyla anında ödemesini tamamlayabiliyor.

İşletmeler tek bir anlaşmayla tüm bu fırsatlara bir arada ulaşabiliyor. Marka, franchiseve bayiler arasındaki nakit akışını düzenleyerek, ödeme sırasında tarafların kazançlarını da anlık olarak dağıtabiliyor. Nebim V3 POSPaylink Mobil Ödeme Entegrasyonu her ölçekten işletmeye ekstra zaman ve maliyete katlanmadan yenilikçi çözümlere ulaşma fırsatı sağlıyor.

Yepyeni bir ödeme deneyimi sunuyor

NebimV3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu kullanan işletmelerde tüketici, cep telefonu üzerinden, banka cüzdan uygulamaları veya kredi kartlarıyla alışveriş yapabiliyor. Paynet altyapısında var olan banka sanal POSlarına tek noktadan ulaşabilen işletmeler, bankalarla tek tek anlaşma yapmadan tüm banka kartlarına taksit yapabilir hale geliyor. Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu, ayrıca tüketiciyi tek bir karta bağlı ödeme yapma zorunluluğundan kurtarırken, çokluödeme seçeneği ile sepet terk oranlarını en aza indiriyor. Tüketicinin temassız limitlere bağlı kalmayarak özgürce alışveriş yapmasına imkân tanıyarak, sepe tortalamasını artırıyor. Sunulan pürüzsüz ödeme deneyimi, işletmelere ciro artışı ve müşteri memnuniyeti olarak yansıyor.

Paynet, perakendecilerin mobil uygulama ve e-ticaret altyapısına da entegre olarak işletmelere tek bir platform üzerinden kampanya sunma şansı da tanıyor. Tüketicinin kartlarını marka özelinde saklayarak, tüm satış kanallarında bütünleşik bir deneyimsunuyor, kişiye özel fırsat ve teklifler tasarlamasına olanak tanıyor. Tüm bu uygulamalar, rekabetin yoğun olduğu perakende pazarında müşteri sadakatini artırmaya destek oluyor.

Temassız, kolay ve hızlı alışveriş

Türkiye’dede önümüzdeki birkaç yıl içinde perakendede en yüksek alışveriş hacmini yaratacağı düşünülen 20,6 milyon kişilik Z kuşağı, mobil alışverişi tercih ediyor. Mobilalışverişin hızla yaygınlaştığı günümüzde tüm işletmelerin bu ihtiyaca yanıtvermesi gerektiğini belirten Paynet CMO’su Serra Yılmaz;

“Nebim V3 POS PaylinkMobil Ödeme Entegrasyonu, perakendecinin; mağaza, e-ticaret ve markaya özel mobil uygulaması gibi farklı satış kanallarında, aynı ödeme deneyimini sunabilmesini sağlıyor. Özellikle pandemi ortamında temassız alışverişe yöneliş hızla artarken kredi kartlarında temassız alışveriş tutarının 250 TL ile sınırlı olması ve bu tutar üzerinden taksitlendirme yapılamaması Nebim V3 Paylink’in karşıladığı kritik bir ihtiyaç. Türkiye’nin öncü yazılım şirketlerinden NebimYazılım ile birlikte geliştirdiğimiz bu çözümle tüketiciler, alışverişin tutarı ne olursa olsun ödemelerini kendi cep telefonlarıyla temassız limiti olmadantaksitli olarak gerçekleştirebiliyor. Üstelik ister cep telefonlarına gelen bir sms ile ister Paynet altyapısında bulunan bankacılık uygulamalarıyla isterlerse kayıtlı kartları ile tek tıkla…”diye ekliyor.

Müşteri deneyimini iyileştirecek

Nebim’le birlikte geliştirilen bu ürünle özellikle müşteri deneyimini de iyileştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Serra Yılmaz;

“Müşteri deneyimindeki 1 puanlı kiyileşme ciroda dramatik bir artışa neden oluyor. Ödeme alışveriş deneyiminin en önemli parçası. Yaşanan iyi bir deneyimin sepet ortalamasını artırdığınıbiliyoruz. Türkiye’de perakendede kullanılan ilk çok kanallı ödeme deneyimini yaratıyoruz. Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu ile müşterinin kasa kuyruklarında beklemesi gerekmiyor. Markalar bu çözümle mağaza içinde; kasada, reyonda sıraya girmeye gerek kalmadan ödeme alarak, tüm platformlarda benzer bir alışveriş deneyimi yaşatabiliyor. Paynet Paypass ve Masterpass gibi kart saklama çözümleri ile beraber markaların müşterilerine özel kişiselleştirilmiş kampanyalar kurgulamasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu da hem müşteri memnuniyetini hem sadakatini artıracak” diye belirtiyor.

İşletmelere fırsat eşitliği sunuyor

Çözümhem büyük ölçekli işletmeler hem KOBİ’ler tarafından kullanılabiliyor. Nebim V3POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu’nun hızla tüm işletmelerde yaygın şekilde kullanılmasını hedeflediklerini söyleyen Nebim Yönetim Kurulu Üyesi MuratDemiroğlu;

“Nebim V3’ün çok geniş bir kullanıcı kitlesi var. Nebim V3 hem bir ERP olarak Türkiye’nin önde gelen perakende markalarının merkezlerinde yaygın olarak kullanılıyor hem Türkiye’de bu firmaların on binlerce zincir mağazasında Türkiye’nin fonksiyonel olarak en zengin perakende satış yazılımı olarak tercih ediliyor. Ayrıca, perakende alanında faaliyet gösteren binlerce KOBİ’nin mağazacılık yazılımı olarak da kullanılıyor. Paynet ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ve entegre çözüm sayesinde, tüm Türkiye’de, çok geniş bir kullanıcı kitlesine mağazada mobil ödeme yöntemlerini hızla fiili kullanıma alabilecekleri pratiklikte sunmuş oluyoruz. Pandeminin de etkisiyle yaygınlaşmasını ümit ettiğimiz temassız ödeme alanında, dönemin gerektirdiği üzere, hazır bir çözüm sunmaktan da ayrıca mutluluk duyuyoruz. Bu çözümün yaygınlaşmasına paralel olarak önümüzdeki dönem Nebim V3 ve Paylink entegrasyonuna yatırım yapmaya devam etmeyi ve kullanıcılara alternatif ödeme yöntemleri sunmayı da hedefliyoruz” diyor.