Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Netex AŞ, 2023 yılının gelir lideri distribütörü oldu

Türkiye'nin lider katma değerli teknoloji ürünleri distribütörü Netex AŞ, IBM tarafından “Yılın Gelir Lideri Distribütörü 2023” ödülüne layık görüldü

Netex AŞ, 2023 yılının gelir lideri distribütörü oldu

Türkiye’nin lider katma değerli teknoloji ürünleri distribütörü Netex AŞ, IBM tarafından “Yılın Gelir Lideri Distribütörü 2023” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup şirketlerinden Netex AŞ, distribütörü olduğu IBM tarafından “Yılın Gelir Lideri Distribütörü 2023” seçildi ve ödülünü 6 Mart’ta düzenlenen 2024 IBM Çözüm Ortakları Etkinliği’nde aldı.

Netex AŞ Genel Müdürü Erhan Doğan,

“Distribütörlüğünü yaptığımız dünyanın en köklü bilişim teknolojisi şirketleri arasında yer alan IBM tarafından “Yılın Gelir Lideri Distribütörü 2023” ödülüne layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. 2023 yılında en yüksek IBM cirosu elde eden distribütöre verilen bu ödülün motivasyonuyla çalışmaya devam ederek 2024 yılında da aynı ödüle sahip olacağımızdan kuşkumuz yok” dedi.

Netex AŞ Hakkında!

Teknoloji sektörünün katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren en güçlü kurumlarından biri olan Netex AŞ, 1996 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’a katılan Netex AŞ, 2007 yılında bir dünya devi olan Westcon Group ile %50-50 ortaklık kurmuş ve bu sayede, global bilgi ve birikim de kazanarak gücüne güç katmıştır. Index AŞ, 13 yıllık verimli iş birliğinin ardından 2020 yılı şubat ayında, geleceğe yönelik stratejik hedefleri doğrultusunda Westcon Group’un %50 hissesini de alarak, Netex AŞ’yi %100 Index Grup bünyesine almıştır. 2 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Index Grup’un katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Netex AŞ ve Artım AŞ, “Netex” adıyla tek bir çatı altında birleşmiştir. Netex AŞ bu birleşme sayesinde; ağ ve alt yapı çözümleri, veri merkezi çözümleri, güvenlik çözümleri, bulut çözümleri, OT/VT çözümleri, IT otomasyon çözümleri, büyük veri ve analitik çözümleri, IoT alanlarında iş ortaklarına güncel IT teknolojilerinin en güçlü markalarını tek bir kaynaktan sunuyor. Netex AŞ’nin güçlü ve katma değerli ürün portföyünde; Cisco Systems, IBM, Hewlett Packard Enterprise, Aruba Networking, Lenovo ISG, Honeywell, Juniper, Zebra, Panasonic ve Legrand gibi dünya teknoloji devleri bulunuyor.