Sosyal Medya

TeknoTalk Tv

Netflix PIN KODU, Türkiye’de 18 Yaş ve Üzeri Yapımlara PIN KODU getiriyor

Netflix PIN KODU Kararı, Çocuklar için yeni düzenleme, Netflix Ebeveyn Kontrolü Artırıldı. Netflix 18 yaş üstü yapımlara PIN kontrolü getirdi.

Yayın platformu Netflix, yayınlanan yapımların ebeveyn kontrolü ile ilgili bir açıklama yayınladı.

RTÜK yönetmeliği sonrasında Türkiye’de sunulan yapımlarda ebeveyn kontrolü artırılıyor. Netflix +18 yapımlarını PIN ile kontrol altına alıyor. Netflix PIN Kodu kullanarak yasalara uymaya çalışıyor.

Netflix çocuklara uygun içeriklerini kontrol altına alacak yeni uygulamaya gitti. Türkiye’de yaklaşık 1.5 milyon kullanıcısı olan dijital film platformunun Türkiye’de denetimleri arttırdığını gösteriyor.

Netflix, yapılan yayınlarla ilgili ebeveyn kontrolünü artırma kararı aldı. Konuyla ilgili olarak Netflix sözcüsü şu açıklamalarda bulundu:

“Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”