Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Nokia, Erensoy Bilgin’i yeni Türkiye Ülke Müdürü Olarak Atadı

Nokia, Erensoy Bilgin'i Türkiye Ülke Müdürü olarak atadığını duyurdu. Bilgin, bu görevinde Nokia'nın Türkiye'deki operasyonlarını yönetecek ve Nokia'nın Türkiye'deki konumunu daha da güçlendirmeyi amaçlayan stratejinin uygulanmasından sorumlu olacak.

Nokia, Erensoy Bilgin’i yeni Türkiye Ülke Müdürü Olarak Atadı

Nokia, Erensoy Bilgin’i Türkiye Ülke Müdürü olarak atadığını duyurdu. Bilgin, bu görevinde Nokia’nın Türkiye’deki operasyonlarını yönetecek ve Nokia’nın Türkiye’deki konumunu daha da güçlendirmeyi amaçlayan stratejinin uygulanmasından sorumlu olacak.

 

Nokia, Erensoy Bilgin’i Türkiye Ülke Müdürü olarak atadığını duyurdu. Bilgin, bu görevinde Nokia’nın Türkiye’deki operasyonlarını yönetecek ve Nokia’nın Türkiye’deki konumunu daha da güçlendirmeyi amaçlayan stratejinin uygulanmasından sorumlu olacak.

 

Bilgin, 23 yılı telekom endüstrisindeki ileri gelen Türk şirketleri ve uluslararası şirketlerde olmak üzere, 27 yılı aşkın pazar ve müşteri deneyimini Nokia’ya taşıyor.

 

Bilgin, Türkiye Ülke Müdürü olarak Nokia’nın ülkedeki stratejik girişimlerine liderlik edecek. Nokia’yı telekomünikasyon sektörü kuruluşları, devlet ve düzenleyici kurumlar nezdinde temsil edecek ve Nokia’nın Türkiye’deki ülke stratejisinin yürütülmesine liderlik edecek. Nokia’nın Türkiye’deki müşterileriyle işlerini daha da büyütmeye ve bu pazarda yeni iş fırsatları yaratmaya odaklanacak.

 

Bilgin’i bu görevde görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Nokia Türkiye ve Orta Asya Başkan Yardımcısı Demetrio Russo:

“Bilgin, Türkiye telekomünikasyon sektöründeki kapsamlı bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde Nokia’nın ülkedeki işlerini ve ekibini daha da güçlendirmede önemli bir rol oynayacak.  Türkiye, Nokia için stratejik bir pazar. Bilgin’e bu yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

 

Nokia Türkiye Ülke Müdürü Erensoy Bilgin

Nokia Türkiye Ülke Müdürü Erensoy Bilgin ise:

“Bu pazardaki bilgi birikimim ve deneyimlerimden yararlanarak Nokia’nın Türkiye’deki konumunu daha da güçlendirme fırsatı kazandığım için son derece mutluyum. Ekibimle birlikte Türkiye’deki işlerimizi büyütmeyi hedefleyeceğiz.” dedi.

 

Erensoy Bilgin bu görevi, Nokia’nın Endonezya Başkan Yardımcısı olarak yeni bir görev üstlenen Özgür Erzincan‘dan devralacak.

Uludağ Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Erensoy Bilgin, Nokia’ya katılmadan önce Türkiye’de ve yurt dışında telekomünikasyon sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. Ocak 2011’de Türkiye’deki IRIS servis şirketinin Nokia tarafından satın alınmasının ardından Nokia’ya katıldı ve 2018 yılına kadar İRİS Telekomünikasyon A.Ş.’nin genel müdürlüğünü üstlendi. Ardından Aralık 2021’e kadar Nokia Mobil Şebekeler İş Grubu’nda Orta ve Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Servis ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak görev yapan Bilgin, Türkiye Ülke Müdürü olarak atanmadan önce son olarak Nokia Mobil Şebekeler İş Grubu Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Bölge Direktörü olarak görev yaptı.


Nokia Hakkında

Nokia’da dünyanın birlikte hareket etmesine yardımcı olan teknolojileri yaratıyoruz.

Kritik ağlar için güvenilir bir ortak olarak kendimizi; mobil, sabit ve bulut ağlarında yenilik ve teknoloji lideri olmaya adadık. Ödüllü Nokia Bell Labs liderliğinde fikri mülkiyet ve uzun vadeli araştırmalarla değer yaratıyoruz.

Yüksek dürüstlük ve güvenlik standartlarına bağlı kalarak daha üretken, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir dünya için gereken yetenekleri oluşturmaya yardımcı oluyoruz.