Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

OK Mobility İstanbul Havaalanı’ndaki ilk şubesiyle Türkiye pazarına giriş yaptı

Yeni OK Store, 2022 yılında Avrupa’nın en yoğun, dünyanın ise 7’nci en yoğun havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda (IST) açıldı.

OK Mobility İstanbul Havaalanı’ndaki ilk şubesiyle Türkiye pazarına giriş yaptı

 

  • Küresel mobilite platformu OK Mobility, kendisini, Asya ile Avrupa arasında köprü olan önemli bir turizm destinasyonunda konumlandırdı.
  • Yeni OK Store, 2022 yılında Avrupa’nın en yoğun, dünyanın ise 7’nci en yoğun havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda (IST) açıldı.
  • Bu yeni şubeyle OK Mobility, küresel varlığını 15 ülkeye kadar genişletmiş oldu.

 

Küresel mobilite platformu OK Mobility, uluslararası büyümesini sürdürerek, önemli bir turizm destinasyonu ve Asya’yla Avrupa kıtaları arasındaki köprü olarak konumlanan bir lokasyon olan İstanbul’da yeni OK Store’unun açılışıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. Yeni OK Store, Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI) rakamlarına göre 2022 yılında Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 7’nci büyük yolcu hacmine sahip havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda (IST) yer alıyor.

 

Bu açılışla Mallorca merkezli şirket, var olduğu pazar sayısını 15’e çıkararak ve Fransa, İspanya ve ABD’nin ardından kendisini dünyanın en çok uluslararası turistini kabul eden 4’üncü ülkesi olarak konumlandırmayı başaran yeni bir pazara girerek, uluslararası genişlemeye verdiği önemin de altını çizmiş oldu. İstanbul, Boğaziçi’ndeki stratejik konumuyla ülkenin en büyük şehirlerinden biri olmasının yanı sıra kültürlerin buluşma noktası ve kullanıcı talebinin en çok arttığı destinasyonlardan biri olarak görülüyor.

 

OK Mobility CEO’su Othman Ktiri, şirketin “heyecan verici” bir pazara girişinin duyurusunu şu sözlerle kutladı: “OK Mobility’nin Türkiye’ye girişi, şirketimizin, dünyanın her yerinden gelen turistlerin giderek daha fazla tercih ettiği bir destinasyon olan Güneydoğu Avrupa’da mobilite çözümleri sunma konusundaki kararlılığının bir başka göstergesi. Türkiye aynı zamanda OK Mobility’nin ruhuna da uygun bir şekilde son derece heyecan verici bir pazar; iki kıta arasında bir köprü ve bir buluşma noktası. Temel amacımız, elbette tüm mobilite çözümlerimizi yeni destinasyonlarda kullanıcılarımıza sunmaya devam etmek yönünde.”

 

OK Mobility’nin Türkiye Ülke Müdürü Savaş Serdar Turna,

“OK Mobility’nin Avrupa’da son on yılda gerçekleştirdiği endüstri devriminin bir takipçisi olarak, OK Mobility projesinin, kendi ülkem olan Türkiye’de gerçeğe dönüşmesine öncülük etmekten ve bunu sağlamaktan özellikle heyecan duyuyorum.” ifadelerini kullandı. Tuna, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ayrıca OK Mobility’nin, Türkiye’de kendi iştiraki aracılığıyla kurumsal olarak faaliyet gösteren tek araç kiralama markası olacağını vurgulamanın da önemli olduğunu düşünüyorum.”

 

İstanbul Havalimanı’ndaki yeni OK Store, OK Mobility kullanıcılarının hizmetine açıldı. okmobility.com aracılığıyla İstanbul’da araç kiralama rezervasyonu yapmak mümkün.