Sosyal Medya

Kripto Para

OKX Cüzdan, BRC-20 işlemlerini destekleyen ilk çok zincirli cüzdan oldu

OKX Cüzdan, Ordinals Pazar Yeri'nin lansmanıyla birlikte BRC-20 işlemlerini destekleyen ilk çok zincirli cüzdan oldu.

OKX Cüzdan, BRC-20 işlemlerini destekleyen ilk çok zincirli cüzdan oldu

 

OKX Cüzdan, Ordinals Pazar Yeri’nin lansmanıyla birlikte BRC-20 işlemlerini destekleyen ilk çok zincirli cüzdan oldu

 

Global kripto para borsası OKX, kripto ekosistemine yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda önemli bir adım atan borsa, kısa bir süre içerisinde Yeni Ordinals Pazar Yeri’nde Ordinals ve BRC-20 tokenlar’ını mint etme ve alım satım işlemlerinin destekleneceğini duyurdu. 

 

Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi OKX, yaptığı resmî açıklamada, kullanıcıların OKX Web3 Cüzdan platformunda yakın zamanda kullanıma açılacak olan Ordinals Pazar Yeri’nde Bitcoin Ordinals ve BRC-20 tokenlar’ını mint edebileceklerini ve alıp satabileceklerini duyurdu.

 

OKX’in Bitcoin ekosistemine desteğini sürdürdüğünün bir göstergesi olan Ordinals Pazar Yeri’nin lansmanıyla birlikte OKX Cüzdan; kullanıcıların, tek bir platform üzerinden 60’tan fazla blok zincirinde Ordinals, BRC-20 tokenlar ve NFT’ler alıp satabileceği ve mint edebileceği ilk çok zincirli cüzdan oldu.

 

“Çok yakında daha fazla özelliğin duyurusunu yapacağız”

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan OKX İnovasyon Departmanı Direktörü Jason Lau, “OKX, Bitcoin’in dönüştürücü gücüne her dönemde inanıyor. Bitcoin ile mümkün kılınan teknolojileri daha fazla kullanıcıyla buluşturmak amacıyla en ön sıralarda yer alarak sürekli biçimde geliştirmelerde bulunuyoruz. Bundan dolayı gururluyuz. Ordinals, BRC-20 veya Lightning’in sunduğu yeni kullanım alanlarıyla bu teknolojilerin potansiyellerini keşfediyoruz. Kullanıcılar halihazırda OKX Web3 Cüzdan ile Bitcoin Ordinals ve BRC-20 tokenlar’ına kolayca ulaşabiliyor. Ancak topluluğumuz için sunduğumuz özellikler yalnızca bunlarla sınırlı değil. Çok yakında daha fazla özelliğin duyurusunu yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

OKX’in Yeni Ordinals Pazar Yeri’nde sunulan özellikler ise şöyle:

 

  • Kullanıma Açıldı: Ordinals görüntüleme ve transfer etme
  • Bu Hafta Kullanıma Açılıyor: BRC-20 Tokenleri İşlemleri (Satın Alma, Satma ve Listeleme)
  • Yakın dönemde kullanıma açılacak: Ordinal Inscription NFT’lerini ve BRC-20 tokenlar’ını mint etme
  • Yakın dönemde kullanıma açılacak: Ordinals işlemleri (satın alma, satma ve listeleme)

 

Bitcoin’i desteklemeyi amaçlayan diğer yenilikler ise şöyle:

 

  • OKX Web3 Cüzdan’ın, kullanıcıların daha ucuz ve daha hızlıca Bitcoin işlemleri yapabilmesi amacıyla Lightning Network ile entegrasyonu.
  • OKLink BTC Gezgini, BRC-20 desteğinin eklenmesiyle BRC-20 tokenlarını destekleyen ilk çok zincirli gezgin oldu. Kullanıcılar artık BRC-20 işlemlerini doğrudan kaynaktan, gerçek zamanlı olarak doğrulayabiliyor.
  • Bitcoin Katman-2 token’ı $STX ve BRC-20 tokenları için staking desteği.

 

OKX, Bitcoin’in felsefesini takip ediyor

 

OKX Web3 Cüzdan, tek bir hatayı ortadan kaldırarak güvenliği artıran ve kullanıcıların acil durumlarda varlıklarına tekrar erişebilmelerini kolaylaştıran Çok Taraflı Hesaplama (MPC) teknolojisini kullanan ilk çok zincirli Web3 cüzdan olarak biliniyor. Bitcoin’in, “Anahtarlarınız olmadan coinler’iniz sizin değildir.” felsefesini takip eden OKX Cüzdan; tüm işlemlerin ve tokenların zincir üzerinde olduğu, gerçek anlamda merkeziyetsiz olan bir gözetimsiz cüzdan niteliğiyle öne çıkıyor.

 

Öte yandan, OKX 17 Mayıs’ta Miami’de düzenlenecek olan Bitcoin Builders’a katılmayı planlıyor. Bitcoin’in Katman-2 ekosistemi hakkındaki ilk konferans olma özelliği taşıyan bu özel etkinlik kapsamında OKX’in İnovasyon Departmanı Direktörü Jason Lau da diğer sektör liderleriyle birlikte sahne alırken, organizasyondaki bir panelde konuşmacı olarak yer alacak. OKX, yakın zamanda Bitcoin protokolü ve topluluğu için diğer desteklerini de duyuracak.