Sosyal Medya

Android

OMIX telefonlarda yeni versiyon ve güncellemeler ile daha yüksek performans

OMIX telefonlarda yeni versiyon ve güncellemeler ile daha yüksek performans

Piyasaya sürdüğü akıllı telefon, tablet ve kablosuz kulaklık modelleriyle 2022nin en öne çıkan markalarından biri olan OMIX, yeni versiyonlarını ve yazılım güncellemelerini duyurdu. OMIX X500 ve OMIX X300 telefonlarının yeni versiyonlarının, RAM’ı artarken, özel kullanıcı arayüzü OMIX UI 11.3 güncellemesi de pek çok yenilikle kullanıcılara sunuldu.

Türkiye akıllı cihaz pazarının genç oyuncusu OMIX’in geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu akıllı telefonları OMIX X500 ve X300, yeni versiyonlarının RAM değerlerini yükseltiyor. Bu yeni versiyonların yanı sıra, OMIX’in kendini sürekli geliştiren yapay zekalı işletim sistemi arayüzü OMIX UI 11.3 de kullanıcılara sunuldu. Her detayında teknolojiyi bir üst seviyeye taşıyan, hayatı kolaylaştıran ve beklentileri yükselten OMIX UI 11.3’te çarpıcı yenilikler öne çıkıyor.

OMIX telefonlar artık daha güçlü!

2021’in Aralık ayında satışa sunulan OMIX X500 ve X300’ün yeni bellek kapasiteli versiyonları da satışa çıktı. OMIX X500’ün 4GB bellek kapasitesine alternatif 6GB RAM kapasiteli versiyonu, OMIX X300 modelinin 3GB’lık bellek kapasitesine alternatif 4GB kapasiteli versiyonu üretildi. Telefonlardaki bu RAM artışı sayesinde tüm fonksiyonlarda daha iyi performans sergilenecek. Bununla birlikte markanın X500 4GB versiyonu ile hediye ettiği 649 TL değerindeki kablosuz kulaklık Mixpods Pro yeni X300 4GB ve X500 6 GB modeli ile birlikte de hediye olarak veriliyor.

Yeni OMIX UI V11.3 güncellemesinden flaş özellikler

OMIX telefonlarda yer alan özel OMIX UI arayüzünün yeni versiyonu OMIX UI V11.3 de kısa süre önce kullanıcılara sunuldu. Bu güncellemeyle birlikte bir dizi iyileştirme ve yeni özellik sunulmuş oldu.

Yenilikler arasında hızlı şarj desteğini kapatıp açma özelliği dikkat çekiyor. Artık hızlı şarj, dinamik şekilde Ayarlar > Pil bölümünden kontrol edilebiliyor.

MixO platformu için eklenen uygulama da kullanıcılar tarafından beklenen bir özellikti. Bunun yanı sıra kamera uygulamasında çeviri iyileştirilmeleri yapıldı. Ayrıca hızlı ayarlar ve durum çubuğu simgeleri de güncellendi ve arayüz çevirileri iyileştirildi. Bundan böyle daha anlaşılır ve modern simgeler kullanılabilecek.

OMIX UI V11.3’deki diğer yenilikler

•    Barkod tarayıcıda iyileştirme yapıldı

•   Güvenlik yaması eklendi

•   Mikrofonu kapat ve kamerayı engelle hızlı ayarlarda gizli panele eklendi

•   Kilit ekranında çağrı onaylandıktan sonra, menülere geçiş optimize edildi

•   Hızlı ayarlar paneli ile ayarlardaki akıllı özelliklerin senkronizasyonu optimize edildi

•   Durum çubuğu simgeleri simetrik olarak hizalandı ve güncellendi

•   Çocuk modunun açılış animasyonu güncellendi.

•   Güç tuşuna basılı tutulduğunda akıllı cihazları kontrol eden yapı güncellendi

•   GMS paketleri yeni yazılımla birlikte güncellendi

•   Ekrana gelen bildirimlerin performansı iyileştirildi

•   OMIXSpeed, varsayılan olarak kapalı hale getirildi