Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

OPPA TEKNİK’ten ikinci el telefonda alıcıyı ve satıcıyı koruyan yazılım!

OPPA TEKNİK, geliştirdiği yazılım programıyla hem Türkiye hem de uluslararası boyutta geçerliliği olan ekspertiz yazılım çözümlerini kullanıcıların hizmetine sundu.

OPPA TEKNİK GELİŞTİRDİĞİ YAZILIMLA DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATTI!

İkinci el cep telefonunda alıcı ve satıcıyı koruma altına alan yazılım sayesinde sahtecilik, parça değişimi ve çalıntı gibi durumların önüne geçiliyor. 20 yıldır cep telefonu bakım ve onarım sektöründe faaliyet gösteren OPPA TEKNİK, geliştirdiği yazılım programıyla hem Türkiye hem de uluslar arası boyutta geçerliliği olan ekspertiz yazılım çözümlerini kullanıcıların hizmetine sundu. Yazılımın tanıtım toplantısında konuşan OPPA Teknik kurucu ortağı Yusuf Yıldırım, Türkiye’nin cep telefonu teknik servisinde dünya üçüncüsü olduğunun altını çizerek ;

“Geliştirdiğimiz yazılımla ikinci el telefon satımında alıcı ve satıcıları koruma altına alıyoruz” dedi.

İkinci el telefon satın alırken akıllarda soru işareti kalmayacak.

OPPA Teknik kurucu ortağı Yusuf Yıldırım, düzenlenen tanıtıma katılan bayii ve basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin cep telefonu teknik servisi hizmetinde dünya sıralamasında üçüncü olduğuna dikkat çekerek geliştirdikleri yazılımın detaylarını şöyle anlattı; “Cihazda değişen parçalar ekspertiz raporuyla öğreniliyor. Cep telefonunu hiç açmadan, 1 dakika içinde değişen parça varsa öğrenilebiliyor. Kullanıcı bilgilerine kesinlikle erişilmiyor sadece cihazın içindeki parçalara ulaşılıyor. Cihazın alım- satım tarihine kadar olan tüm sürecin yanı sıra herhangi bir adli kaydı olup olmadığı ortaya çıkarılıyor.  Arge çalışmalarımızın ardından yazılım uzmanımız Cengizhan Kurt’un geliştirdiği yazılımımız sayesinde cep telefonu açıldığında içinden parça alınıyor algısı tamamen ortadan kalkacak. Teknik servislere güven % 100 sağlanmış olacak. Ekspertiz garantisi de veriliyor”

Türkiye’de ikinci el telefon pazarı yaklaşık olarak 15 milyar TL’lik hacme sahip. 

Türkiye ekonomisinde 15 milyarlık hacme sahip olan ikinci el telefon pazarının düzenlenmesi ve tüketicilerin korunması adına iyi bir araştırma ve uzman görüşü almak büyük önem teşkil ediyor. İkinci el telefon satın alınırken cihazın geçtiği tüm süreçler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için OPPA Tekniğin geliştirdiği yazılım, Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenada da geçerli.

İkinci el cep telefonu satın alırken tüketiciye detaylı bilgi

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cep telefonu pazarı büyük bir öneme sahip. Cep telefonu kullanıcıları, sıfır veya ikinci el cep telefonu satın alırken ihtiyaçlarının eksiksiz olarak karşılanmasını istiyor. Bu noktada özellikle ikinci el cep telefonu satın alımı yapılmadan önce cihaz ile ilgili detaylı bilgilerin kullanıcılar tarafından bilinmesi öncelik kazanıyor. Satın alınan ürün hakkında bilgi sahibi olmaya olanak sağlayan OPPA Teknik, Telekomünikasyon Danışmanlık Ltd. Şti, hayata geçirdiği cep telefonu ekspertiz raporu çözümü sayesinde tüketicilerin sorunsuz bir şekilde istedikleri ürüne sahip olmalarını sağlıyor.

İkinci el cep telefonlarının uzmanı: OPPA TEKNİK 

Türkiye’de ve dünyada ikinci el ürün alım satımının çok önemli bir yer tuttuğunu belirten OPPA Teknik, Telekomünikasyon Danışmanlık Ltd. Şti Genel Müdürü Yusuf Yıldırım,

“Cep telefonu sektörü her geçen gün katlanarak hızla gelişim gösteriyor. Sıfır ürün kullanımının yanı sıra ikinci el ürün kullanımı da tüketiciler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Bu tercihlerin yapılmasını kolaylaştıran ekspertiz raporumuz sayesinde kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya ve kullanılacak ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olunmasına öncülük etmek istiyoruz. 

Geliştirdiğimiz cep telefonu ekspertiz yazılımımızın dünyada bir örneği bulunmuyor. Yazılımımızın Türkiye’den dünyaya yayılması sayesinde ikinci el cep telefonu alım satımında bir ilke imza atmış olacağız. Alınan ekspertiz raporunun uluslararası geçerliliği bulunuyor. Aldığınız raporu tüketici mahkemelerinde kullanabiliyorsunuz. Raporun uluslararası arenada geçerli olması, tüketiciler için bir nevi garanti belgesi niteliği taşıyor.” dedi. 

Türkiye’de 10 binin üzerinde cep telefonu bayisi var!

Geliştirilen yazılım sayesinde ikinci el telefonu kullanımında bilgi kirliliğinin önüne geçileceğini vurgulayan Yıldırım, kullanılacak yazılım için eğitim verilerek uzmanlar yetiştirileceğine ve bayiler tarafında istihdam edileceğine dikkat çekti. Türkiye’de yaklaşık olarak 10 binin üzerinde bir cep telefonu bayisi olduğu söyleyen Yusuf Yıldırım, değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü: “Yenilikçi uygulamamız sayesinde hem istihdama hem de ihracata katkı sunacağız. Türkiye’de yaklaşık olarak 350 bayi ile hizmet veriyoruz. Bu bayilerimizde eğitimli uzmanlarımız tüketicilere hizmet sunacak. Bayilerimiz haricinde sektördeki diğer paydaşların da bu eğitimlerden yararlanmasını sağlayacak ve istihdama daha fazla katkı sunmuş olacağız.

Hem istihdama hem ihracata katkı  

İstihdamın haricinde, yazılımımızı ihraç ederek de ülkemize milyon dolarlık katkılar sunmak amacındayız. Hâlihazırda; Azerbaycan, Irak, Bulgaristan, Almanya, Gürcistan ve Rusya gibi yakın bölge ülkelerine bu hizmetimizi sunarak, bayi ağımızı genişleteceğiz. 1 Ağustos 2021 itibarı ile hizmet vermeye başlıyoruz.”

Ekspertiz raporuna uygun ücretler ile sahip olunabiliyor 

Tüketiciler, ekspertiz raporuna iki seçenek ile sahip olabiliyor. Ürünlerin tamir görüp görmediğinin öğrenilmesini isteyen kullanıcılar bu hizmetten 50 TL karşılığında yararlanabilirken, kapsamlı olarak cihaz üzerinde gerçekleştirilen bütün işlemler ile ilgili bilgileri öğrenmek için ise 100 TL ödeyerek rapora sahip olunabiliyor.


OPPA TEKNİK Hakkında: 

OPPA Teknik, Telekomünikasyon Danışmanlık Ltd. Şti kurucu ortağı Yusuf YILDIRIM, 1986 yılında  Kayseri’ de doğru. İlk-orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı.  Cep telefonu bakım ve onarım sektörüne 2001 yılında giriş yapan Yusuf Yıldırım, sektöre daima dünya çapında yenilikçi, ileri yaklaşımıyla katkı sağladı. Apple markasının 2007 itibarı ile Türkiye’de talep görmesiyle beraber bu çizgide kendini geliştirerek Ülke ekonomisine teknik servis ve onarım konusunda büyük katkı sağladı. Cep telefonu sektöründe kalite olgusu, bilgiye dayalı onarım düsturuyla yola çıkan Yıldırım, cep telefonlarının onarımı üzerine ülke genelinde 2018 yılından bu yana eğitim seminerleri düzenleyerek bu konuda standartların yükselmesini sağladı.  Sektöre deneyimli ve bilgili 300 yeni tekniker kazanmasını sağladı. İlerici anlayışıyla hizmete devam eden Yusuf Yıldırım,   Ülkede yeni servis ağlarının kurulması, teknolojinin yakından takip edilmesi ile ilgili çalışmalar yaparak birçok katkı sağladı.

OPPA Teknik, Telekomünikasyon, Danışmanlık Ltd. Şti ile ikinci el cep telefonu alım satımlarında alıcı ve satıcı arasındaki güveni sağlamayı amaçlamıştır. Yıldırım böylece, ikinci el piyasasının kontrolünü sağlayarak, kaydını tutarak kullanıcılara büyük yarar sağlayacak.