Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Overwatch oyuncuları NVIDIA Reflex Teknolojisini Deneyimliyor!

NVIDIA Reflex, oyun geliştiricileri tarafından olağanüstü bir şekilde onaylanıyor. En iyi 10 nişancı oyunundan 7'si bu teknolojiyi daha iyi bir oyun deneyimi için benimsiyor.

‘Overwatch’ oyuncuları NVIDIA Reflex Teknolojisini Deneyimliyor, Gecikmedeki %50 Azalma Şimdiye Kadar Deneyimlenen En İyi Sonuç

Şubat ayında, Rainbow Six Siege oyuncuları test sunucularında NVIDIA Reflex teknolojisini test etmeye başlamışlardı. Artık Reflex teknolojisi Overwatch Açık Test Bölgesi’nde (PTR) deneyimlenebiliyor, bu sayede Overwatch oyuncuları Reflex teknolojisini artık kullanabilecekler. NVIDIA Reflex, oyuncuların rekabet gücünü daha da iyileştirmek için sistem gecikmesini azaltır. Oyuncular oyun ayarlarından yalnızca NVIDIA Reflex’i etkinleştirerek hedeflere daha hızlı odaklanabilir, daha hızlı tepki verebilir ve hedefleme hassasiyetini artırabilirler. Overwatch oyununda Reflex teknolojisi etkinken sistem gecikmesinde %50’ye varan bir düşüş gözlemlendiği için yapılan testler NVIDIA Reflex’in bugüne kadarki en başarılı entegrasyonu olabileceğini gösteriyor.

Overwatch Oynayan GeForce Oyuncuları Beklentilerini Artırıyor

Hemen hemen tüm sporlarda doğru ekipmanın kullanılması, katılımcıların potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Rekabetçi oyunlarda da aynı şekilde, daha iyi GPU’lara, monitörlere ve çevre birimlerine sahip olmanın, oyunlarda ölüm ve yaşam arasındaki farkı yaratabilecek en önemli faktörlerden biri olduğu bilinen bir gerçektir.

GeForce GTX 900 Serisi GPU ve daha yenisine sahip Overwatch oyuncuları, NVIDIA Reflex teknolojisini ana oyuna gelmeden önce deneyimleyebilirler. Tek yapmaları gereken şey en son NVIDIA Game Ready Sürücüsünde, Overwatch PTR sunucusuna gidip, ekran seçenekleri menüsünden NVIDIA Reflex Low Latency’i etkinleştirmek.

Oyunlarda nişan almada bir milisaniyelik gecikmenin bile büyük etkisi vardır ve bu gecikme savaşı kazanmak veya kaybetmek arasındaki farkı yaratabilir.  Bu nedenle sistem gecikmesini azaltmak, kahraman, yetenek veya oyuncuların kullandığı silah fark etmeksizin, Overwatch oyuncuları için kritik olabilir. NVIDIA Reflex teknolojisi sistem gecikmesini önemli ölçüde azaltarak düşmanları hedeflemeyi kolaylaştırır ve bilgisayarın yanıt verme hızını artırır.

Overwatch ayrıca Latency Flash Indicator’a da (Gecikme Belirtici Flaş) sahiptir. Sistemde Reflex Latency Analyzer uyumlu yeni bir monitör mevcutsa ve GeForce Experience yüklüyse, flaş göstergesinin etkinleştirilmesi ve izlem dikdörtgeninin göstergenin konumuna yerleştirilmesi, her seferinde doğru sistem gecikmesi sonuçlarını sağlayacaktır.

NVIDIA Reflex Teknolojisi İvme Kazanıyor

NVIDIA Reflex, oyun geliştiricileri tarafından olağanüstü bir şekilde onaylanıyor. En iyi 10 nişancı oyunundan 7’si bu teknolojiyi daha iyi bir oyun deneyimi için benimsiyor. Ayrıca geliştiricilerin devrim niteliğindeki teknolojiyi oyunlarına eklemesi Reflex desteği UE4 mainline’da mevcut olduğu için artık daha kolay.