Categories: Oyun Dünyası

Pirelli Project CARS 2 Oyun Platformunda Yerini Aldı

Pirelli Project CARS 2 Oyun Platformunda Yerini Aldı

Pirelli World Challenge Serisi ve Pirelli’nin motor sporları teknolojisi, Project CARS 2 oyun platformunda yerini aldı

Slightly Mad Studios tarafından yapılan açıklamada Pirelli’nin teknik, tanıtım ve pazarlama işbirliği için Project CARS platformuna katıldığı duyuruldu.

İşbirliği kapsamında Pirelli’nin motor sporları ve lastik teknolojisiyle birlikte Kuzey Amerika’nın GT-üretim premier serisi olan Pirelli World Challenge da Project CARS 2’de yer alacak.

Pirelli World Challenge, Project CARS 2’nin 22 Eylül’deki lansmanında yer aldı ve Kuzey Amerika’nın en iyi GT arabalarının yarıştığı şampiyona da oyuna dahil olacak.

Pirelli lastiklerinin kullanıldığı Pirelli World Challenge;

Kuzey Amerika’nın premier seri üretim GT arabaların yarıştığı seri olup Project CARS 2’de de yer alan Long Beach, Circuit Of The Americas, Road America ve Mazda Raceway Laguna Seca gibi pistlerde düzenleniyor.

The Pirelli World Challenge, gerçek GT3 arabaların ve kendi özel donanımlarının yer aldığı Project CARS 2’nin oyun içi kariyer modunda oynanabilecek.

Pirelli lastikleriyle teknik işbirliği, 2017’de gamescom’un En İyi Simülasyon Oyunu ödülünü kazanan Project CARS 2’nin özgünlüğünü ileriye taşıyor. Pirelli, yüzyıllık otomobil sporları geçmişi ve yol lastiklerinde çığır açan teknolojileriyle; Project CARS 2’de yer alan 180’den fazla arabanın oyun içi kontrol ve hissini geliştiriyor.

Gövde yapısından kayma açısına, lastiklerin ısınmasından kauçuk termo-mekaniklerinin kesilmesine ve aşınmasına kadar çeşitli özellikler getiren Pirelli ve Project CARS işbirliği, pilotların gerçek motor sporları dünyasına daha da yaklaşması anlamına geliyor.

“Aylardır Project CARS 2 ile çalışıyoruz” diyen Pirelli World Challenge Başkanı ve CEO’su Greg Gill şöyle devam etti:

“Pirelli World Challenge takipçilerimizin favori arabalarını ve pistlerini tam anlamıyla deneyimleme olanağı bulması; hem takipçilerin, hem yarış serisinin merakla bekleyebileceği yeni girişimlere yol açacak. PWC arabalarımızın da aksiyonun parçası olacağı Project CARS2, oyununun tanıtımı için heyecanlıyız.”

Pirelli Otomobil Yarışları Başkanı Mario Isola ise şu yorumda bulundu:

“Slightly Mad Studios ile çalışmak ve süreçlerinin pek çok açıdan bizimkinin yansıması olduğunu görmek bizim için çok ilginç bir deneyimdi. Teknik ve sportif çözümlerimizi Project CARS 2’ye katmak benzersiz bir zorluk sunarken oyundaki lastiklerimizin gerçek dünyadaki lastiklerin simülasyonu olmasını sağlamak, teknik işbirliğimizin ana unsurlarından birini oluşturdu. Project CARS 2 pilotlarının, Pirelli’nin otomobil sporları mirasının temelindeki teknolojiyi hissettiğini bilmek bizim için önemli.”

Project CARS2 Oyun Direktörü Stephen Viljoen de şunları söyledi:

“Pirelli’nin Project CARS 2’yi geliştirme sürecinde katılımıyla anında sonuçlar gördük. Onların verilerini bizimkilerle çok benzer süreçler kullanarak kıyaslayabilmek, canlı karşılaştırmalar yapabilmemiz anlamına geldi.

Oyundaki Pirelli lastiklerinin gerçek lastiklerden nasıl farklı olduğunu derhal görebildik. Verilerimizi eşleştirerek kayma, tutuş, aşınma; sıcaklık ve lastikle ilgili daha pek çok parametreyle son derece isabetli bir model elde edebildiğimiz için; pilotlarımıza daha özgün bir deneyim sunabileceğiz.”

 

Pirelli Project CARS 2

 

 

 

Behti Soykan

Recent Posts

Yaşlı Kullanıcıların İnternet Güvenliği Nasıl Alınır? 4’te 1’i İnternette Korumasız

Yaşlı kullanıcıların yaklaşık 4’te 1’i İnternette Korumasız Aile bireyleri onlar için endişeli, olmakta da haklılar. 55 yaş ve üzeri Yaşlı Kullanıcıların…

49 dakika ago

VPNHub, PornHub Mobil ve Masaüstü için Bir VPN Hizmeti Başlattı

VPNHub PornHub'ın yeni VPN Hizmeti Dünyaca ünlü yetişkin sitesi PornHub, mobil ve masaüstünde gizli internet gezintisi yapma imkanı sağlayacak yeni bir…

1 saat ago

iPhone Pilini Garanti Dışı Değiştirene 190 TL Geri Ödeme

Apple Garanti Dışını Pil Değiştirenlere de Ücret İadesi Yapmaya Karar Verdi! Apple yayımladığı bir duyuru ile 2017 yılında sorunlu pillerini…

2 saat ago

Şimdi Facebook Hesabınızı Telefon Numarası Vermeden Koruyabilirsiniz, İşte Ayarlar!

Facebook'tan Kişisel Veri Güvenliği Artırıcı Adım! Facebook SMS Olmadan 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Özelliğini Devreye Aldı. Peki Bunu Nasıl Ayarlarız?…

24 saat ago

Yeni FujiFilm X-T100, Giriş Seviyesi Klasik Tarz Sevenlere

FujiFilm'in Yeni X-T100 Modeli Klasik Stili 600 Dolara Sunuyor! Yeni FujiFilm X-T100, Giriş Seviyesi Klasik Tarz Sevenlere. Fujifilm yeni X-100…

24 saat ago

Yeni Snapdragon 710, Orta Sınıf Telefonlara Amiral Gemisi Özellikler Getirecek

Qualcomm'un yeni mobil İşlemcisi Snapdragon 710  Yeni Snapdragon 710, Orta Sınıf Telefonlara Amiral Gemisi Özellikler Getirecek. Daha gelişmiş özellikleri kullanmak…

1 gün ago