Sosyal Medya

Donanım

PlayStation 4 Satışları Dünya Çapında 70,6 Milyon Adedi Geçti

PlayStation 4 Satışları Dünya Çapında 70,6 Milyon Adedi Geçti. PlayStation VR Sahiplerinin Sayısı ise 2 Milyonu Aştı.

Sony Playstation 4 Satış Adetlerini Paylaştı

PlayStation 4 Satışları Dünya Çapında 70,6 Milyon Adedi Geçti. Buna paralel PlayStation VR Sahiplerinin Sayısı ise 2 Milyonu Aştı.

Sony Interactive Entertainment (SIE) bugün PlayStation®4 (PS4™) oyun konsolu, PlayStation®VR (PS VR) sanal gerçeklik sistemi ve PS4 ve PS VR oyunları için yeni satış adetlerini duyurdu.

Dünya çapındaki tüketicilere kümülatif olarak satılan PS4 sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 70,6 milyon adedi aştı.

Dünya çapında perakende mağazaları ve PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS4 oyunlarının sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibariyle 617.8 milyon adedi aştı.

PlayStation 4 Satışları

PS4’ün yakaladığı güçlü momentum sayesinde, dünya çapındaki tüketicilere yapılan toplam PS VR satışları, 3 Aralık 2017 itibariyle 2 milyon adedi aştı.

PS VR uyumlu 150 oyun piyasaya sürülürken dünya çapında perakende mağazaları ve PlayStation®Store üzerinden; dijital olarak indirilerek satılan PS VR uyumlu oyunların sayısı, 3 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 12,2 milyonu aştı.

PlayStation 4 Satışları ve PS VR Satış Adetleri

“Bu kadar çok insanın PlayStation 4’ün eşsiz eğlence teklifinin tadını çıkarıyor olmasından; PlayStation VR gibi yükselmekte olan bir teknolojinin ilgi çekmeye devam etmesinden son derece mutluyuz;” diyen Sony Interactive Entertainment başkanı Andrew House, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayranlarımıza ve ortaklarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. 1994 yılındaki ilk PlayStation’ın lansmanından bu yana göstermiş oldukları destek; PlayStation’ın dünyanın en büyük konsol oyun ağlarından biri haline gelmesine yardımcı oldu. Bu başarıyı korumak için ortaklarımız ile yakın bir çalışma içinde olmayı sürdürerek; PS4’ü oyun oynanabilecek en iyi yer haline getirmek için kararlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Yazılım cephesinde, PS4’ün portföyü aralarında God of War, Detroit: Become HumanSpider-Man, Shadow of Colossus, Dreams; Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) ve Monster Hunter: World’ün (Capcom) de bulunduğu bir dizi oyun ile genişlemeye devam edecek. Halen aralarında eşsiz VR deneyiminden yararlanan The Inpatient ve Bravo Team’in (SIE WWS) de bulunduğu; büyük bir heyecanla beklenen PS VR’a yönelik 130’u aşkın oyun ve video içeriği 2018 yılının sonuna kadar piyasaya sürülecek.

SIE, hem PS4 hem de PS VR’ı; sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunmak üzere daha da genişletmeye devam edecek.