Sosyal Medya

Sağlık

Polifarma Tekirdağ Ergene Üretim Tesislerine Önemli Ziyaret!

Sağlık sektöründe 34 yıllık deneyime sahip Polifarma İlaç, Tekirdağ Ergene'deki üretim tesisinde Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ve...

Polifarma’ya Büyük Ziyaret

Sağlık sektöründe 34 yıllık deneyime sahip, yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma İlaç, Tekirdağ Ergene’deki üretim tesisinde Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan ve Tekirdağ Şehir Hastanesi, Çorlu Devlet Hastanesi, Çerkezköy Devlet Hastanesi ve Kapaklı Devlet Hastanesi’nde  görev yapan başhekimleri ağırladı.

Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aykut Demirkıran ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ender Çubukçu Polifarma İlaç’ın Tekirdağ Ergene’de bulunan üretim tesisini ziyaret etti. Polifarma İlaç’ın gelişmiş teknolojik altyapısıyla oluşturulan tesisine gerçekleşen ziyarette davetlilere Polifarma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Vildan Kumrulu, Polifarma Kalite Yönetim Temsilcisi Mahmut Köseman ve Polifarma Üretim Direktörü Zafer Set eşlik etti.

Polifarma Tekirdağ Ergene Üretim Tesislerine Önemli Ziyaret!

Gerçekleştirilen ziyarette Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aykut Demirkıran, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ender Çubukçu, Tekirdağ Şehir Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Lütfi Çağatay Onar, Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Doğan, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Mehmet Ali Filiz ve Kapaklı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Levent Alper‘e yüzde 100 yerli sermaye ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmalarını yürüten Polifarma’nın üretim tesisi tanıtıldı.  Ziyarette konuklar, tesisin fiziki ve gelişmiş teknolojik altyapısını daha yakından görerek Polifarma‘nın üretim kalitesi ve standartları ile ilgili bilgileri dinledi.


Hastane ürünleri alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Polifarma, IV (damar yolu) ilaç ve serum alanında 34 yıllık geçmişe sahip, %100 yerli sermayeli bir ilaç firmasıdır. 1983 yılında Aroma İlaç’ı kuran Eczacı Necdet Nuri Kumrulu, 1986 yılında Polifarma İlaç’ı satın alarak faaliyetlerine aynı adla devam etmiştir. Türkiye’de serum alanında sektör lideri olan Polifarma, faaliyetlerine yıllık 250 milyon kutu üretim kapasiteli, 77 bin metrekare alana kurulu Ergene/Tekirdağ tesisinde devam etmektedir. Aynı anda PVC/PP torba ve şişe, Ampul, Flakon, PFS formlarında üretim kabiliyetine sahip Polifarma; 11 farklı teröpatik alanda tüm formlarda 465 ruhsatlı ürün sahibidir. Yenilikçi ve modern yaklaşımıyla Türkiye’nin ilk lipid ürününü geliştiren, ilk üç odalı beslenme solüsyonunu ve periton diyalizi alanında Dünya’da ilk SAPD cihazı üreten Polifarma, Türkiye’yi global pazarda da temsil etmektedir. Polifarma, 2025 yılında global bir lider olma vizyonu ile büyümeye devam etmektedir.