Sosyal Medya

Oyun Dünyası

PUBG: BATTLEGROUNDS, GÜNCELLEME 20.1

KRAFTON, Inc.'in PUBG: BATTLEGROUNDS Güncelleme 20.1’i PC sunucularında 11 Ekim'de ve konsollarda 19 Ekim'de yayına gireceği zaman, oyuncular silah eklentilerinde çeşitli iyileştirmelerle beraber araçlardan ateşlemelere gelen güncellemeleri, yeni bir dereceli sezon, dünya ve harita güncellemeleri ve yaşam kalitesi güncellemeleri ile karşılaşacaklar.

PUBG: BATTLEGROUNDS, GÜNCELLEME 20.1 İLE SİLAHLI OYNANIŞ METASINI GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYOR

Güncelleme ayrıca yeni bir dereceli sezonu, dünya ve harita güncellemelerini ve oyun deneyimi kalitesi iyileştirmelerini getiriyor.

KRAFTON, Inc.‘in PUBG: BATTLEGROUNDS Güncelleme 20.1’i PC sunucularında 11 Ekim’de ve konsollarda 19 Ekim’de yayına gireceği zaman, oyuncular silah eklentilerinde çeşitli iyileştirmelerle beraber araçlardan ateşlemelere gelen güncellemeleri, yeni bir dereceli sezon, dünya ve harita güncellemeleri ve yaşam kalitesi güncellemeleri ile karşılaşacaklar.

Aşağıda, Güncelleme 20.1 ile ufukta görünen önemli güncellemelerin ayrıntılarını görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tam yama notlarını BURADAN inceleyebilirsiniz. Yeni içeriğe önceden göz atmak isteyen oyuncular bugün PC test sunucusunda giriş yapabilirler.

 

Silahlı Oynanış Güncellemeleri

  • Silah Eklentileri: Tercih edilen kavrama yuvası eklentisi olarak savaş alanlarına hakim olan Dikey Ön Kabza nedeniyle, Güncelleme 20.1 Başparmak kabzası, Açılı Ön Kabza, Yarım Kabza, Dikey Ön Kabza ve Hafif Kabza’ya değişiklikler getirecek. Kabza eklentilerine yapılan değişikliklerin kapsamlı listesi için lütfen yama notlarını ziyaret edin.
  • Araçlardan Ateş Etme: PUBG: BATTLEGROUNDS‘ta araç kullanmanın çeşitli avantajları vardır ve düşmanlarla savaşmak için araç kullanmanın birçok avantajı olsa da, ekibimiz araçlarla yaya oyuncular arasındaki tek taraflı etkileşimleri azaltmak için çeşitli testler yaptı ve oyuncu geri bildirimlerini dinledi.
  • Sürücü Koltuğu: Güncelleme 20.1 yayınlandığı zaman, sürücü koltuğunda araç kullanan oyuncular, aracın direksiyonunu kontrol ediyorsa tabanca şarjörü değiştirme iptal edilecek. Tabancaların yeniden dolma süresi de yaklaşık %50 ve PC kullanıcıları için geri tepme yaklaşık %20 artacak.
  • Yolcu Koltukları: Silah geri tepmesi PC kullanıcıları için %20 artacak.
  • Silah Dürbünleri: Tam otomatik TT’lerin kullanışlığıyla mücadele etmek için, 8x ve 15x dürbünler artık M16A4 ve Mk47 Mutant’a eklenebilir. 4x dürbün ayrıca oyuncuların tercih ettikleri türü özgürce seçip kullanmaları için üç ek nişangah türü eklenecek.

Dünya ve Harita Güncellemeleri:

  • PUBG Global Championship 2022: Bu yılki PUBG Global Championship (PGC)’yi kutlamak için bayraklar, reklam panoları ve bina dekorasyonları gibi Esports nesneleri Erangel, Taego ve Miramar’a dağıtılacak! 1 Kasım’dan itibaren PGC 2022’ye mutlaka giriş yapın.
  • Mavi Alan: Deston’daki Mavi Alan’da oyuncuların diğer haritalara kıyasla daha sık elenmesi sebebiyle Mavi Alan’ın yarıçap oranı ve başlangıç gecikmesi ilk aşama için artırıldı. İkinci aşama, yarıçapın yanı sıra mesafe başına hasar büyütücüde de bir artış olacak. Frekans Bozucu Paketi ayrıca Mavi Alan tarafından Frekans Bozucu Paketi’ne verilen hasar arttırılarak Miramar, Karakin, Haven ve Deston için güncellendi.

Oyun Deneyimi Kalitesi Düzenlemeleri

  • Taşıma Özelliği: Taşıma özelliği artık Sınırlı Etkileşim tuşlarıyla kullanılabilir veya iptal edilebilir. Belirli durumlarda Taşıma özelliği kullanılırken çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de yapılmıştır.
  • Ekran Ping İşaretçisi: Ekran Ping İşaretçisi artık bir oyuncu veya silah nişan göstergesi işarete ne kadar yakınsa o kadar şeffaf görünecek. İşaretçi artık dereceli maçlarda kullanılabilecek ve 30 saniye sonra kaybolacak.
  • Telsiz Mesajı: Envanterle ilgili yeni telsiz mesajları Güncelleme 20.1 ile birlikte gelecek. Oyuncular artık takım arkadaşlarını çevrelerindeki veya envanterlerindeki belirli bir eşyanın miktarı hakkında uyarabilecek ve ayrıca bir oyuncunun belirli bir eşyası varsa veya belirli bir eşyaya, eklentiye veya silaha ihtiyaç duyduğunda üyeleri uyarabilecek.

Dereceli Sezon 20

Dereceli Sezon: Güncelleme 20.1 yeni bir dereceli sezon getiriyor, yani Sezon 19’da kazanılan tüm ödüller, Sezon 20 başladığında otomatik olarak oyuncuların envanterine eklenecek. Sezon 19 sonlandığında ve sunucu bakıma girdiğinde, Paraşüt Kozmetiği ve Madalya dışındaki tüm ödüller oyuncuların Profil Düzenle sayfasından kaldırılacaktır